Wpis z mikrobloga

Lenistwo to cnota.

Mam wrażenie, że przez przypadek, albo błąd tłumacza, lenistwo zostało wpisane na listę siedmiu grzechów głównych. Jak na moje oko jest to niedopatrzenie, które doprowadziło do wielu, wielu, wielu lat stagnacji, które odbiły się echem na naszej historii. Według mnie na tej liście powinna znajdować się pracowitość, bo działało to z większą szkodą dla naszej cywilizacji.

Zastanówcie się przez chwilę ile dobrego nas spotkało dzięki lenistwu. Ile rzeczy jest na nim zbudowane.

Gdy tak o tym pomyślę, to jednak wpisanie na listę grzechów głównych lenistwa, miało sens, bo nie może ono się rozwijać bez pracowitości. Gdyby nie to drugie to byśmy skończyli jak zwierzęta, które robią rzeczy niezbędne do przeżycia i resztę czasu poświęcają na tej kochanej cnocie.

Sam sobie zaprzeczyłem, ale trudno. Mogę pisać co chcę.

Człowiek jak żadne inne zwierze, ma niesamowity talent w rozwiązywaniu problemów, które sam stworzył! Mózg nasz jest bardzo przewrotny i złośliwy, a nasze pragnienie do posiadania coraz więcej za mniej spowodowało, że życie wygląda jak wygląda.

Znowu bredzę.

Zastanówcie się jednak na chwilę, odsunę się od poważnych przykładów i dawaniu racjonalnych argumentów, bo gdyby tak było to bym teraz się rozpisywał na temat higieny, zdrowia itp. Jednak znów bym napisał coś na 1500 słów i nikt by nie dotrwał do końca.

Jednak nie uprzedzajmy faktów!

Człowiek stworzył problem: Trzeba prać ubrania.
Człowiek stworzył rozwiązanie: Trzeba prać ubrania!

I latały takie chłopki, służki czy tam inne takie i prały te ubrania w rzece i chociaż ten przykład jest banalny to pokaże wam jak w skuteczny sposób stworzyło to inne problemy.

Człowiek stworzył problem: Trzeba suszyć ubrania
Człowiek stworzył rozwiązanie: Trzeba suszyć ubrania!

I wieszał te ubrania, żeby wyschły, mógłby chodzić w mokrych, albo niewypranych, ale nie! Trzeba prać i suszyć. Problem i rozwiązanie, które doprowadziły do tego, że pierzemy ubrania po dziś dzień i wymyślamy nowe problemy i rozwiązania tego problemu.

Jednak gdzie w tym wszystkim moja najukochańsza ze cnót?

Ktoś już stwierdził, że skoro trzeba prać ubrania i już ten problem istnieje to można to robić szybciej. Jakoś się nie interesuję tematem rozwoju prania w średniowiecznej europie to przeskoczę ten etap i skoczę do czasów po średniowieczu, czyli późny PRL

Człowiek chce przyspieszyć rozwiązywanie problemu, który sam stworzył: Trzeba przyspieszyć pranie.
Człowiek znajduje rozwiązanie: Trzeba przyspieszyć pranie.

I stworzył Franie! Takie dziadostwo, które nie wiem jak działa, a najlepszy komentarz, który mogę usłyszeć od mojej dziewczyny na temat tego dziadostwa to to, że był dobry na tamte lata. Tylko, że to stworzyło kolejny problem, który trzeba było rozwiązać, bo Frania działała na prąd.

Problem: Frania nie może działać bez prądu.
Rozwiązanie: Potrzebny prąd!

Więc jakiś tam niemiec wynalazł prąd, a jakiś typ o nazwisku Edison (znany dziś z tego, że lubił plagiaty (podobno)) wynalazł prąd w gniazdkach, żeby Frania działała (albo to był Tesla, nie wiem, nie jestem uczonym)

Widzicie ten przeskok technologiczny, myślowy? Jak człowiek ewoluował, żeby skutecznie rozwiązywać problemy, które sam stworzył? Od głupiego problemu z higieną, aż do stworzenia prądu, dzięki któremu, mogę pisać takie głupoty i jeszcze mi ludzie przyklasną?

Gdzie w tym wszystkim lenistwo?

To dzięki niemu jesteśmy panami na ziemi i głupia małpa nie może się nam równać! Bo jak małpie ktoś pokazał, że może wsadzić kij w mrowisko i może jeść te mrówki to potem, mogłeś iść 3000 lat później i dzieci tej małpy dalej to robią. Gdyby były leniwe to by pomyślały, że mogą wsadzić kij w dwa mrowiska, albo podkraść królowe i stworzyć w ogródku swoje mrowiska. Jak by były mądrzejsze to by stworzyły ekonomię i by zarabiały u innych małp, za te mrówki.

A człowiek? To jest kozak! Nie musiał prać w rzece i mógł sobie w każdej chwili zrobić prąd i robi to za niego pralka, niedługo to nawet nie trzeba będzie ich prać, bo wymyślimy samoprące się ubrania i będziemy mogli się kisić jak ogórki przed ekranem monitora, bo wszystko będzie na tacy, a jak nam się znudzi to wymyślimy inny problem, na przykład otyłość i stworzymy jedzenie, które będzie ujmować kalorii zamiast ich dodawać, bo dzisiejsze rozwiązanie jak na przykład dieta jest niepraktyczne i tworzy inne problemy, które z czasem trzeba będzie rozwiązać!

I to jest piękne, szanujcie siebie za wasze lenistwo, doceńcie je i zróbcie coś dla niego. Przeleż cały wieczór, nie idź do pracy, a najlepiej nic już nie rób. To jest najpiękniejsza rzecz pod słońcem.

Tylko kto wtedy będzie rozwiązywał nasze problemy?

#smiecizglowy epizod 32

#heheszki #pasta #tworczoscwlasna
Garztam - Lenistwo to cnota.

Mam wrażenie, że przez przypadek, albo błąd tłumacza,...

źródło: comment_16171266891ZQS4Y2Cz5pg4mhBP0glv6.jpg

Pobierz
  • 4
@Garztam Widząc tą prallkę przywróciłeś mi piękne chwile gdy za młodu odciełem od tej pralki wąż i tym wężem #!$%@?łem jak Zomowiec złodzieja mojego roweru. Borze to były najpiękniejsze chwile mojego życia gdy wpadłem w furię. Piękny a wręcz cudownu gwizd i świst rurki wypełniał jeszcze zaspane osiedle by po chwili dało się słyszeć HLAST HLAST HLAST HLAST HLAST HLAST HLAST HLAST gdy wąż dopadał zwinięte ciało złodzieja i te jego przraźliwe
@FulTun: Dziś już takich pralek nie robią, a szkoda. Dzisiaj możesz co najwyżej zrzucić jakiemuś złodziejowi na łeb te nowoczesne pralki. Frania była wielofunkcyjna i rozwiązywała więcej niż jeden problem. Teraz się skupiamy na jednym problemie i może to też jest problem.