Wpis z mikrobloga

O cie banan a to już robienie sobie jaj z logiki. Kurier #ikea - dostawa 15 zł. Odbiór ze sklepu Ikea 29 zł. Jak i dlaczego? Przecież oni i tak to MUSZĄ przygotować do wysyłki / wydania.
Czyli mam dopłacać 14 zł do tego żeby przepalić swoje paliwo, załadować na swój samochód, przywieźć i wnieść.

Ogólnie branie tych 29 zł za przygotowanie towaru do wydania kiedy wszystkie sklepy są zamknięte to też świetny pomysł.
#zalesie
Vader-Poland - O cie banan a to już robienie sobie jaj z logiki. Kurier #Ikea - dosta...

źródło: comment_1617438867h8SkfQenPAGme4VR4QyDwi.jpg

Pobierz
  • 15
@stefan_pmp: A kurier to co? On jest idealnym hubem zakażeń. Także jak odbiera paczkę z Ikei to tez może pracowników przyatakować chorobą. A obroty im spadają. Dziwi mnie to że nie zrobili czegoś na kształt paczkomatów - kod odbioru bierzesz wyjmujesz. Nikogo nie widzisz nikogo nie dotykasz.
@stefan_pmp: Sklep najbardziej powinien interesować zysk i pewnie tak jest i tutaj. Ale termin dostawy na piątek jest mocno kuriozalny vs odbiór osobisty który może być nawet we wtorek. No i dupa, nie będzie Markusa.
@Vader-Poland:
Pozwól że odpowiem.
Po pierwsze IKEA ma swój oddzielny w pełni zautomatyzowany magazyn dla przesyłek kurierskich który obejmuje tylko określony range produktów. To nie działa tak, że ty robisz zamówienie "parcel" a potem pracownik idzie i zbiera te pierdoły do tekturowej koperty xD

Po drugie
IKEA ma teraz tyle zamówień z dostawą że nie wyrabia się z terminami dostaw. Czmu mieliby nie pobierać dodatkowej opłaty?

Po trzecie

Model biznesowy IKEA
@lubiemeble: Super, że są automatyczne. W takim razie stworzenie końcówki w postaci samodzielnego odbioru dodałoby tylko dodatkowych zamówień.
Nie znam danych sprzedażowych Ikei. Zakładam jednak, że sprzedaż podczas zamknięcia sklepów stacjonarnych spada.
Ale przemawia do mnie argument, że jeżeli mogą wziąć dodatkową kasę to biorą.
Super, że są automatyczne. W takim razie stworzenie końcówki w postaci samodzielnego odbioru dodałoby tylko dodatkowych zamówień.


@Vader-Poland: i co, pojechałbyś to odebrać do Siechnic w województwie dolnośląskim i tam odebrał zamówienie?
Bo magazyn małych paczek jest właśnie tam
@Vader-Poland: 29 zł to koszt obsługi zamówienia, polegający na skompletowaniu zakupów dla klienta i przygotowaniu ich do odbioru. Inaczej niż w przypadku pozostałych opcji dostawy, nie jest on uzależniony wagi i liczby artykułów. Usługa obowiązuje od początku wprowadzenia tej opcji dwa lata temu.
@IKEApl: Ale ja tego nie kwestionuje i zdaje sobie sprawę że ta opłata była. Dziwi mnie to, że pomimo zamknięcia sklepów i siłą rzeczy mniejszych obrotów, nie zostało to zawieszone. Chciałem kupić fotel, jest on w Jankach, najchętniej bym wszedł do magazynu, podjął i zapłacił. Nie mogę wejść do magazynu więc muszę zapłacić 29 zł za to, że pracownik zrobi to za mnie. A robi to za mnie nie dlatego, że