Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 67
Parę lat temu powstała jedna z największych hal widowiskowych w Polsce, obiekt prawdziwie metropolitalny, który mógł nas dźwignąć cywilizacyjnie poziom wyżej. Teren wokół hali mógł być zagospodarowany w najróżniejszy sposób, ale najsensowniejsze wydawało się wówczas po prostu zadbanie o przylegający doń park, tak, by hala została otoczona bujną zielenią i ścieżkami spacerowymi. Byłoby modnie i ekologicznie. Tak jak w Hamburgu, gdzie park okala stadion miejski klubu piłkarskiego.

Oczywiście domyślacie się, którą drogą poszedł Kraków betonowego Jacka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wzdłuż ulicy Lema powstały już bloki, ale najlepszy dopiero przed nami! Identyczna koncepcja jak na Prokocimiu - blok twierdza otoczony zewnętrznymi murami.

Gdy przyjadą tu ludzie z Europy Zachodniej, nie będą mieć żadnych wątpliwości - tutaj są peryferie Europy, tutaj gramy w jednej lidze z Ukrainą i Bałkanami
#krakow #zlotawolnoscdeweloperska
DerMirker - Parę lat temu powstała jedna z największych hal widowiskowych w Polsce, o...

źródło: comment_1617511449npCC3OLApLN0AOjbaE9wVr.jpg

Pobierz
  • 27
@DerMirker: ale kto jest niby winny? Ludzie chcą to kupować wiec prywatne firmy to budują. Widocznie ludziom takie gowno odpowiada. Wg . ciebie Majchrowski ma zablokować wszystkie pozwolenia na budowę, czy pytać Cię o zatwierdzenie każdego projektu, bo inaczej będziesz lamentował na wykopie? Jak jesteś takim społecznikiem na wielu płaszczyznach to zapraszam do rady miasta, a nie płacz w internecie, bo już jesteś śmieszny. Wydaje Ci się ze robisz nie wiadomo
Ludzie chcą to kupować wiec prywatne firmy to budują. Widocznie ludziom takie gowno odpowiada.


@skorpion666: Tylko, że kupujący nie muszą być specjalistami ds. urbanistyki, a wypadałoby, żeby ktoś w UM był np. zabudowywanie ciagów powietrza blokami wzgama smog, ale skąd ludzie mają o tym wiedzieć. Już #!$%@?ąc od tej sytuacji nie róbmy wolnej amerykanki tylko jakieś planowanie, a od planowania przestrzeni miejskiej nie są kupujący mieszkania.
@djtartini1: proponuje poszukać odpowiedniej mapy, i zobaczyć jak wyglada nowa huta pod względem zabudowywania korytarzy. Chodzi mi o budownictwo komunistyczne. Jak czytam o tych korytarzach to mnie śmiech ogarnia bo każdy kto o tym pisze nie ma pojęcia o co chodzi. Pokaz mapkę i zaznacz jak ten budynek na to wpłynie. Wydawało mi się ze smog jest z powodu niskiej emisji. I od tego trzeba chyba zacząć a nie od architektury
@DerMirker: niespecjalnie mnie to boli, tacy ludzie tez są potrzebni, ale Twoje działania miałyby sens dopiero na szczeblu administracyjnym a nie na wykopie. Samo to ze się wszystkim tu chwalisz. Nie robisz tego dla miasta, tylko dla podziwu internautów xd
@skorpion666: a kto ma tym się zajmować jak nie urząd miasta i prezydent? xDD
Cwaniactwo deweloperów wynika z chęci zarobku. Urząd miasta, prezydent i rada daje ciała raz za razem redukując powierzchnie biologicznie czynne i dając furtki cwaniakom na ich omijanie. Prawo budowlane też w tym kraju to jakiś żart, wskaźniki budowlane są skonstruowane dla psa, a nie dla człowieka. Co ciebie to boli, że typ pisze coś na wykopie? Ciebie