Wpis z mikrobloga

@daamianno: napewno duzy potencjal, dlatego ze stoja za tym powazni ludzie a dancyh w necie jest malo co i jak trzeba ogarnac. To nie jest coin ktory mozesz sobie kupic na gieldzie, tylko musisz go sobie wykopac a z tego co czytalem nie ma podane na tacy jak go kopac, tylko trzeba wszystko ogarnac samemu, co stanowi wysoki prog wejscia
@daamianno: Pomysł jest fundamentalnie świetny. To może być pierwszy projekt kopania i obrotu kryptowaluty zaadaptowany powszechnie. Marketcap większy od Bitcoina nie będzie tu ani dziwny, ani nie zaszkodzi Bitcoinowi.
Na razie jednak nie można tym handlować. A zwróć uwagę jakie wzrosty wyrabia BTT z podobną ideą :) .
Może na następnym altsezonie już Chia będzie rządzić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@calete: @ITcrowd: na ich stronce jest krok po kroku jak to ogarnąć. Sama apka ma nawet polski język (łamany). A potencjał jest duży, bo każdy Kowalski z dyskiem twardym może kopać i nie trzeba inwestować w RTXy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@daamianno: Tak masz racje, sam setup w skali lokalnej wyglada dość łatwo a potencjał jest napewno duży biorąc pod uwagę drogę początkowej dystrybucji , małe zainteresowanie i dość wysoki próg wejścia. Jednak mnie bardziej interesuje wynajem serwera powiedzmy 500-1000 TB HDD i optymalizacja tego całego procesu tam, żeby nie działać w mikro skali. Szukam właśnie kogoś kto za opłatą mi ogarnie cały setup a potem wszystkie czynności „operacyjne” jak zbieranie planów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@calete: no to już grubo celujesz. Taki serwer to pewnie kilka stów jak nie tysiak/msc. Nie wiem też jak podchodzą do kwestii plottingu, bo zużywasz wtedy całe zasoby serwera. Opcja na pewno ciekawa ale dopiero jak chia zacznie mieć wymierną wartość.
@daamianno: tak dokladnie te okolice cenowe. tylko ze tutaj trzeba zmienic podejscie ze spekulacyjnego na z gory zamierzony dlugi HODL na kilka lat i z gory zalozona strategie nie sprzedawania wszystkiego od razu.
Sadzac po zainteresowaniu tematem jeszcze nikt nie zalozyl zadnej polityki plottingowej :D Tylko ciezko znalezc kogos kto by na takiej infrastrukturze mogl zrobic setup zeby wykorzystac zasoby serwera jak najwydajniej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@calete: czyli chcesz nahapac jak najwięcej coinow przez krótki czas i czekać? Wiadomo, że to wszystko potrzebuje z 5-8 lat. Dla mnie za duże koszty i za duże ryzyko, żeby wykładać 1k/msc.
Tez chce właśnie wystartować ale raczej stacjonarnie z własnymi dyskami. Będę mógł za to trochę dłużej "kopać". A jak Chia zacznie nabierać wartości wtedy pomyśle o inwestycjach w serwery czy lepszy sprzęt.
@calete: Ale żeś się zagalopował, chyba za bardzo. Weź pod uwagę, że te coiny nie są jeszcze jakkolwiek wycenione.
Poza tym chyba nie wiesz z kim chcesz konkurować. W mojej organizacji mamy 5000 komputerów z dyskami 500 GB a na większości z nich zajętość to maks 150 GB. Więc ostrożnie licząc możemy utworzyć pulę o powierzchni 5000x0,25 TB = 1250 TB. Choćby na własny, rozproszony backup. Wystarczy wysłać programik z domeny.
@ITcrowd: W jakim sensie konkurować ? To co mam tego nie robić bo ktoś tam ma więcej powierzchni dyskowej ?
Nie za bardzo czaje dlaczego niby miałby mnie zniechęcać fakt ze osoba X ma więcej zasobów.
@calete: Gdyż dla dużej firmy wystawienie puli 1250 TB widocznej w sieci przez 8 godzin/dobę odbędzie się bezkosztowo.
Natomiast Ty jeśli chcesz stworzyć podobną pulę wydasz na same dyski twarde ok. 200.000 zł, nie wspominam o koszcie macierzy, prądu, techników...
Jeśli więc Twoja oferta i oferta dużej firmy spotka się na giełdzie, to Twoja będzie o rzędy wielkości droższa.
Nawet gdybyś to uruchomił na zapleczu elektrowni i nie ponosił kosztów dystrybucji
@ITcrowd: 1. Jeżeli pracowałeś w większej firmie/ korpo to wiesz ze prędzej morze się rozstąpi niż ktoś wyda zgodę na kopanie krypto na komputerach firmowych :p a a te mniejsze to może promil się zdecyduje żeby w ogóle zgłębić temat.
2. Kupowanie sprzętu za 200k żeby się tym zajmować byłoby conajmniej głupie, biorąc pod uwagę ryzyko. Można wynająć serwer 1000 TB HDD za około 1k miesiąc . Nie wiem po co