Wpis z mikrobloga

Czołem ( ͡° ͜ʖ ͡°),

Od jakiegoś czasu zastanawiam się na zakupem komputera. Na Allegro znalazłem laptopy z outletu Della. Według zapewnień firmy, która sprzedaje ten sprzęt są one nowe, nieodpalane.



Dzień dobry, oznacza to, że komputer pochodzi z działu outlet z niezrealizowanego zamówienia jako overstock. Jest fabrycznie nowy, nieużywany, nigdy nie włączany - Ownership Date jest z dnia włączenia komputera (czyli dnia wysyłki, konkretnego egzemplarza do klienta) Laptop nie różni się niczym od komputera z dystrybucji polskiej poza opakowaniem. W Dell PL dostanie Pan takie ładne czarne opakowanie, u nas pudełko jest również oryginalne Dell ale z racji, że komputer jest tańszy jest ono bardziej elementem zabezpieczającym komputer niż ekskluzywnym elementem "wyposażenia" komputera. Rożni się również ceną zakupu. W Polsce poza brakiem dostępności komputer w Dell jest wyceniany kilka tysięcy złotych drożej. Ta aukcja to zestaw więc poza komputerem jest również stacja dokująca WD19TB z 180W zasilaczem.


Rzeczywiście cena jest dużo niższa. Czy kupowaliście kiedyś taki laptop? Będę wdzięczny za Wasze uwagi.

#komputery #laptopy
  • 20
@trzynastka: witam. Aktualnie mam drugi laptop Della, używany z allegro.

Co prawda mój niby był używany, ale nie posiada ani jednej ryski. Kupiłem go za 1500pln, a żeby kupić o takich samych parametrach, nowy, musiałbym zapłacić około 4-5 tysięcy, więc opłacało się.

Ponadto, laptop ma już u mnie 3 lata, a bateria dalej działa jak nowa.

Ogólnie te używane laptopy maja skalę zużycia, nadawaną przez sprzedawcę. Najwyższa to A++, co oznacza
oprócz tych nieodebranych, są jeszcze zwrtoty i kompy naprawione.


@wypokowy_expert: Właśnie nad tym się zastanawiam, bo klawiaturę przeboleję za różnicę w cenie, lecz nie chciałbym trafić na jakiego Janusza, z drugiej strony różnica w moim wypadku to około 40% ceny.

Czy masz może pojęcie czy da rade gdzieś zweryfikować jaki to laptop czy zwrócony, naprawiony bądź nieodebrany?
@trzynastka: Na początek zainteresuj się gwarancją. Jeżeli kupisz Della z dystrybucji innej niż PL, to musisz przenieść gwarancję. Z tego co się kiedyś orientowałem wypełnia się formularz na ich stronie, gdzie musisz podać dane podane przy zakupie sprzętu (te, które Dell ma w bazie). Więc radziłbym zadbać o to przed zakupem. Gwarancja już leci, ponieważ ktoś to już zakupił i przesłał do PL. Najlepiej niech Ci podadzą service tag i sobie
@trzynastka: ponieważ to sprzedawca i musi też jakoś to sprzedawać. W zasadzie laptop jest jak nowy, aczkolwiek nie do końca.

Do tego dochodzi gwarancja sprzedawcy. Warto dopytać i o to.
Niestety, z moimi laptopami nigdy nic się nie działo. Zdaje się że stsrdy Dell dalej działa, a ma już z 10 lat.
@Cypselus: Dzięki, podpytam się, bo wolę wszystko na początku sprawdzić niż mieć do siebie pretensje.

aczkolwiek nie do końca.


Dokładnie o to mi chodzi, żeby dokładnie się o tym dowiedzieć. Cieszę się, że @Blood: podpowiedział mi z service tagiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@trzynastka: To już zależy od sprzedawcy :) Service tag nie jest jakąś tajemnicą. Jeżeli chcesz kupić laptopa za około 15k bez sprawdzenia jego historii i unormowania wszelkich spraw z gwarancją, to tak średnio bym powiedział :) Generalnie w outlecie Della możesz spotkać 3 rodzaje sprzętów:
1. nowe - z nieodebranych zamówień;
2. certified refurbished - naprawione przez serwis Della i przekazane do sprzedaży
3. zarysowane, wgniecione - z drobnymi wadami, z
@Blood: Dziękuję, spróbować nie zaszkodzi, a w razie czego kupię po prostu innego laptopa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Deska_o0: Gwarancja jest krótsza o 2 miesiące. Do tej pory w używanych laptopach nic mi się nie stało, a jeżeli ten jest po prostu ze zwrotu na przykład przez korpo to mnie to nie przeszkadza. Inaczej będzie jeżeli był używany to będę wolał kupić nowy, a tańszy.
Gwarancja jest krótsza o 2 miesiące.


@trzynastka: masz zatem wiadomość ile ta super okazja leży u pośrednika, z każdym dniem gwarancji ubywa

jeżeli ten jest po prostu ze zwrotu na przykład przez korpo to mnie to nie przeszkadza.


@trzynastka: prędzej że zwrotu z powodu uszkodzenia, lub zbyt wiele elementów bylo do wymiany i dali nowy a ten na refuba
Mirek wyżej podał ci trzy grupy, rabaty na nie to około;
@Deska_o0: Dzięki za informację.( ͡° ͜ʖ ͡°) Również takie różnice znalazłem na stronie Della, myślałem, że po prostu przy dużych zamówieniach można otrzymać większy rabat lub jakaś "magia" - różne "cuda" w życiu widziałem. Na pewno Twój wpis daje mi do myślenia teraz czekam na serwis taga i zadzwonię do Della.