Wpis z mikrobloga

@m132: ale to nie jest źle dobrane, to działa tak by design ¯\_(ツ)_/¯ rozmiar klastra to rozmiar klastra. dobra nie wiem z jakim chochołem tu walczysz, może inni będą chcieli sie dowiedzieć.
  • Odpowiedz
  • 1
@WladcaSlimakow Moim zdaniem tak. Nie widzę żadnych zalet dzielenia dysku w przypadku normalnej pracy czy gierek. A jedna partycja jest bardziej elastyczna - nie marnuje się tak miejsce.
  • Odpowiedz
@m132: kompresja na dysku dziala podobnie jak pakowanie rarem albo zipem. Roznica polega tylko na tym, że jest to transparentne dla uzytkownika i ma normalny dostep do takiego pliku. Narzut wydajnosciowy na pewno na to jakis jest. Przydaje sie to w zasadzie tylko jak masz duzo plików, które łątwo się poddają takiej kompresji tj. pliki tekstowe, logi, wordy i excele itp.
Co do rozmiaru na dysk i faktycznego to tutaj wszystko
  • Odpowiedz
Właściwości przy dysku systemowym nie pokażą pełnego zajętego rozmiaru, wszelkie inne tutaj podane mądrości nie mają znaczenia w tej sytuacji.

A jak ktoś chce sprawdzić dokładnie i czarno na białym co gdzie mu zajmuje miejsce to można za pomocą np. treesize free, jako administrator, żeby mogło wszędzie sprawdzić, zresztą samo zapyta.
  • Odpowiedz
@rama88: a ja z kolei lubie zostawiac sobie takie 50-100gb na inna partycje; zawsze przy formacie moge tam wrzucic rzeczy ktorych pozbyc sie nie chce, a reszte sformatowac jak leci
  • Odpowiedz
@Noniusz: To proste, w podsumowaniu nie widzisz plików ukrytych i tych do których nie masz dostępu
Pobierz narzędzie SpaceSniffer, odpal uruchamiając jako administrator i wtedy zobaczysz prawie wszystko.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ghooz A po co ten format? Przy Windows 98 formatowało się często i faktycznie to miało sens. Od Windows 7 formatów nie robi się tak często. W moim przypadku wychodzi statystycznie raz na 5 lat. Wtedy pliki można umieścić na dysku przenośnym lub NAS. Ewentualnie nie formatować tylko z pod Linuksa usunąć wszystkie pliki i foldery z Windows (zostawić tylko np. c:/ważne pliki) i zainstalować Windowsa bez formatowania.

Oczywiście to nie jest
  • Odpowiedz
@Noniusz: kto ma dziś dysk 120Gb, to winda z grą triple A i nic nie zmieścisz xD


@doznanie: typie czytaj zanim coś skomentujesz xd Ten windows jest na maszynie wirtualnej, i tyle dysku mu przydzieliłem, bo i tak używam go tylko do paru programów, których potrzebuję na studiach.
  • Odpowiedz
@Noniusz: sprawdziłeś nie rozmiar dysku tylko rozmiar wszystkich widocznych plików.

Pozmieniaj w ustawieniach tak by widzieć ukryte pliki i sprawdź wszystko jeszcze raz.
  • Odpowiedz
@rama88: dla zasady; lubie zaczynac z czystym komputerem i instalowac wszystko od nowa, sprawia mi to przyjemnosc ale i tak to robie jak czuje czyli raz na rok/dwa lata.
tak samo zmieniajac podzespoly walne tego formata i tyle
korzystam z komputera jak typowy casual
  • Odpowiedz
@Noniusz: xd uwielbiam użytkowników którzy #!$%@? się znają na jakimś systemie ale mimo to stwierdzają że jest #!$%@? bo nie potrafią go prawidłowo używać


@elpredatoro: zakładam, że system zaprojektowany dla mas, powinien działać dobrze ootb i nie wymagać "znania się na nim"
  • Odpowiedz
zakładam, że system zaprojektowany dla mas, powinien działać dobrze ootb i nie wymagać "znania się na nim"


@Noniusz: Pierwszy raz na wykopie? Jak na linuksie coś nie działa albo jest #!$%@?, to jest wina linuxa. Jak na windowsie coś nie działa albo jest #!$%@?, to jest wina użytkownika. Zawsze to przeczytasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz