Wpis z mikrobloga

@Jason_Stafford: mogłaś nie iść w skąpej sukience w nocy po parku xD
@Birui: generalnie to złamał prawo to możesz iść na bagiety, ale pewnie nie masz jak tego udowodnić. No i takich rzeczy się nie podpina, a jak musisz to trzeba się wylogować xD
  • Odpowiedz
A pracodawca nie ma prawa zapoznawać się z prywatnymi danymi w takich miejscach.


@Birui: to jest kwestia dyskusyjna, według niektórych opinii jak najbardziej ma ponieważ jest to sprzęt do celów firmowych i pracodawca może fizycznie lub zdalnie nadzorować co na na nim jest
  • Odpowiedz
@Jason_Stafford: bo jest to rzecz powszechnie spotykana w mojej firmie. Każdy pracownik biurowy ma udostępniony sprzęt i jawnie po godzinach wykorzystywany on jest do prywatnych celów. Prezes o tym wie i taki stan rzeczy akceptuje. Na moją skrzynkę wszedł przy okazji sprawdzania rzeczy służbowych (i to jest OK), ale po wejściu na moją skrzynkę prywatną przejrzał kilka osobistych wątków.
  • Odpowiedz
@nairoht: owszem, w zakresie wykonywanych obowiązków. Regulamin pracy nie zabrania jednak wykorzystywania udostępnionego sprzętu do celów prywatnych (patrz powyżej) w związku z czym mogłem przetrzymywać prywatną korespondencję na tym komputerze.
  • Odpowiedz
@nairoht: no xD jak mi wejdziesz na działkę to mogę cię zamknąć w piwnicy? Zwłaszcza, że op pisze, że mogą korzystać. U mnie też normalnie do celów prywatnych można i nie ma z tym problemu
  • Odpowiedz