Wpis z mikrobloga

@Morduchna: już widzę jak kuce ochoczo płacą 25 tys. złotych za semestr na polibudzie. Nie mówiąc już o studiach medycznych czy prawniczych XD
Widzę, że odrealnienie kucy w kwestii medycyny też nie ustępuje. Spróbuj wyszukać prywatnego ubezpieczyciela, który zagwarantuje ci odpowiednie leczenie w przypadku nowotworów czy opłaci przeszczep szpiku/serca/ręki.

No i kwestia najważniejsza - co z dziurą budżetową rzędu kilkudziesięciu/kilkuset miliardów złotych? Memcen już ma rozwiązanie? XD czy raczej godzimy się
  • Odpowiedz
@PositiveRate: smiejscie sie z konfederacji. A jak. Smiejscie sie i robcie sobie jaja. Pozniej zaglosujcie w wyborach na popis jak kazdy przykladny obywatel a nastepnie idzcie plakac do internetu ze podatki rosna i gospodarka lezy nadal szydzac z konfederacji.

Ilosc plusow przy waszych komentarzach pokazuje tylko ze w Polsce juz nie ma najmniejszych szans na uratowanie gospodarki bo w nastepnych wyborach wygra KO (przeciwko PIS) i jestesmy w dupie.
  • Odpowiedz
@ghandi92 w końcu na studia pójdą ci którzy na prawdę chcą, a nie że bo poimprezuja, bo znizki maja, albo nie chcą iść do pracy. Zwiększy się poziom uczelni, będą tez konkurować ze sobą cenami.

Teraz masz wiele robionych zrzutek pomimo, że ludzie płacą składki, więc słaby argument.

A co z dziurą teraz jest? Tylko powiekszana jest przez wszystkie partie m.in. na którą ty na pewno głosowałeś, wyborcy co na nich glosowali
  • Odpowiedz
@Morduchna: nie ma nic słusznego w poglądach konfederatów, są skrajnie nienawistną zbieraniną twardogłowych fanatyków religijnych, oraz nacjonalistów, którym bardziej zależy na fetyszyzowaniu panstwa Polskiego oraz zgnębienie 90% społeczeństwa któe nie pasuje do ich ideału społeczeństwa niż na gospodarce. nie rozumiem czemu ktokolwiek o zdrowych zmysłach chciałby wybierać partię którą popierają faktyczne bojówki pseudokibiców. generalnie, jeżeli nie jesteś chodzącym co niedzielę do kościoła ojcem 2 dzieci, to ta partia uznaje cię za
  • Odpowiedz
@PositiveRate: ostatnio na YT oglądałem filmik na kanale mypolitcs gdzie ekspert doktor mentzen przez godzinę wyciera podłogę jakimś lewackim guru od gospodarki. No lewak nie miał podjazdu. Zresztą wskaż mi jedna debatę gdzie lewak polityk/ekspert
Gasi kogolwiek z konfy
  • Odpowiedz
@Morduchna: > w końcu na studia pójdą ci którzy na prawdę chcą, a nie że bo poimprezuja, bo znizki maja, albo nie chcą iść do pracy.

zmniejszysz podaż ludzi z wyższym wykształceniem produkując dzięki temu coraz więcej "roboli" (IMO obecnie większość pracodawców wymaga wyższego wykształcenia). Dodatkowo zwiększysz nierówności społeczne - młodzi i ambitni jednak pochodzący z mniej zamożnych rodzin pójdą do januszexu zamiast na studia.

Cytowany tekst...Zwiększy się poziom uczelni, będą
  • Odpowiedz
@ghandi92: milion razy te same pytania, posłuchał byś co najpierw ludzie z konfy mają do powiedzenia i jak oni odpowiadają na te zarzuty, rozwiązania są wbrew pozorom proste wystarczy trochę posłuchać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Aziz_Shavershian: Pytasz mnie o to czy ktoś tam kogoś zmasakrował na YouTube, zarzucasz, że nie rozumiemy prostych recept na złożone problemy itd. Po prostu nie rozumiesz, że świat jest złożony, że nauka jest generalnie nudnawa a kompetencje nie są skorelowane ani nie wynikają z wyszczekania. Oczekujesz show w dziedzinach, które lubią spokój, precyzję i powściągliwość. Jakbyś zobaczył jak nudne jest posiedzenie zarządu banku i o jak skomplikowanych działaniach mówimy to byś
  • Odpowiedz
@Aziz_Shavershian: ale ja nie twierdzę, że lewica ma jakkolwiek dobre postulaty gospodarcze XD

to teraz daj jeszcze link do tych wypowiedzi konfederatów tłumaczących zarzuty jakie pojawiły się w tym wątku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Morduchna: to znaczy ? wjaśnij mi czemu konfederaci tak nienawidzą gejów i odmawiają im człowieczeństwo
czemu potępiają homoseksualizm ? czemu robią na nich nagonki ? czemu uważają kościół katolicki jako wyznacznik Polskości który trzeba chronić ? czemu chcą zmusić innych do bycia tak zagorzałymi katolikami jak oni sami ? czemu chcą zmusić inne osoby do swojej anachronicznej wizji rodziny/społeczności ? co jest takiego wspaniałego w ich poglądach ?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@PositiveRate wystarczy nie być ślepym i trochę dociekliwym, pracując na etacie 40% zabiera ci państwo + vaty, akcyzy i inne podatki. Do 83% chcą cię oskubać wszystkie partie pis, po, sld, psl, a tobie to się podoba. Tylko Konfederacja chcę żebyś lepiej zarabiał i mniej płacił za produkty w sklepach.


@Morduchna: Konfederacja tylko tak gada ale nie potrafią tego zrobić. Tak jak Zięba nie umie leczyć, a wszystkich poucza. Ja nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PositiveRate: spoko, pokaż mi jedna debatę wygrana przez lewicę w jakimkolwiek programie w tv czy internetowym. Nawet nie musi być temat gospodarki


@Aziz_Shavershian: Ty, no nie oglądam debat od lat. Prawdopodobnie od czasu jak Tuskałkę zeżarł Kaczora w bodaj 2006 czy 2007 roku. Debaty to #!$%@?. Zwykłe show. Duda też tak ładnie i bez kartki mówił w 2015.

Druga sprawa - jestem w sumie konserwą, której bardzo blisko jest do
  • Odpowiedz
@ansiichan nikt nie będzie wprowadzal kar za homoseksualizm... Mnie najbardziej interesują niskie podatki, czyli wyższe pensje i niższe ceny w sklepach, nie chce mi się jeździć caly czas za granicę, żeby dobrze zarobic...
  • Odpowiedz