Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki: jak wyglądały Wasze przygotowania do matury w ostatnim miesiącu? Ile się uczyliście i co robiliście inaczej niż wcześniej?

Co Waszym zdaniem jest najważniejsze w tych ostatnich tygodniach? W jaki sposób zmieniliście podejście na tej ostatniej prostej? Jakie metody stosowaliście żeby się skupić na nauce?

Jak wyglądały sposoby na naukę matmy i innych ścisłych przedmiotów? Jak polskiego? Jak języka, obcego a jak przedmiotów humanistycznych?

Ile byliście w stanie nauczyć się przez ten okres w porównaniu z całym wcześniejszym czasem w którym "mieliście" się uczyć? (A może ktoś miał jakiś bardzo intensywny okres w innym momencie niż przed samą maturą?)

Np. ja kiedyś przygotowywałem dwie, praktycznie zielone osoby, przez 2 i 3 tygodnie i mnóstwo zrobiły przez ten czas i dość dobrze zdały podstawową maturę - pewnie dlatego, że były pod nadzorem z konkretnym planem na naukę.

Interesują mnie Wasze doświadczenia i porady.

Zasady #rozdajo

1. Daj plusa
2. Wpisz komentarz związany z własną poradą/moimi pytaniami (oczywiście nie musi nawiązywać do wszystkich)
3. Pierwsza nagroda: losuję jedną osobę z komentarzem
4. Druga nagroda: Wybiorę 10 najciekawszych komentarzy/porad i z nich wylosuję drugą nagrodę
5. W jednym i drugim przypadku nagroda do wyboru to: książka /ebook do 50 zł z wysyłką albo kurs udemy do 50 zł
6. Pamiętajcie, że książkę czy kurs udemy mogę też podarować wskazanej przez Was osobie w Waszym imieniu

(Możecie też zasugerować system do losowania pierwszej i drugiej nagrody tak żeby było przejrzyście)

#rozdajo #matura #ciekawostki #pytanie #pytaniedoeksperta #studia
cieliczka - Mirki i Mirabelki: jak wyglądały Wasze przygotowania do matury w ostatnim...

źródło: comment_161790122704JzeDm4hUmeSQMIpWte6w.jpg

Pobierz
  • 18
@cieliczka: W ostatnim miesiącu drukowałam arkusze maturalne z matematyki, bo jej się trochę obawiałam. Matemaks wtedy był moim najlepszym przyjacielem, przesiadywałam również na grupach na fejsbuku dla maturzystów i razem sobie doradzaliśmy co i jak. A, jeszcze była ta babeczka od polskiego ,,Wiedza z wami", oglądałam ją jak się kąpałam albo szłam spać. Ogólnie to ostatnie dni były takie, że uczyłam się bez przerwy, dawałam sobie przed snem jedynie 2h na
@cieliczka: do matury uczyłam się przez całe 3 lata liceum, żeby zapamiętywać jak najwięcej na bieżąco, więc nie miałam nerwówki, że ostatni miesiąc muszę cisnąć i ryć na blachę zaległości. Potem wystarczyło kilka arkuszy z lat poprzednich i pobieżne przeglądanie zeszytów, żeby odświeżyć przykurzoną wiedzę. Także żadnej spiny.
@cieliczka: Najlepiej na początku określić cele - co chcemy robić w życiu, na jakie kierunki studiów chcemy aplikować po maturze i sprawdzić, jakie mniej więcej musimy uzyskać wyniki, żeby móc myśleć o potencjalnej pozytywnej rekrutacji (każdy uniwersytet ma inne wymogi). Gdy już to wiemy, to odpuszczamy naukę do przedmiotów, które są najmniej istotne, a intensyfikujemy do tych, które liczą się w rekrutacji najbardziej. Każda matura z poszczególnych przedmiotów rządzi się swoimi
@cieliczka: Ostatni miesiąc przed maturą dałam sobie spokój z wkuwaniem wszystkiego na pamięć. Zdawałam głównie przedmioty humanistyczne. Od początku roku męczyli nas comiesięcznymi wielkimi sprawdzianami z danych epok czy zagadnień. Zakres materiału był naprawdę ogromny dzięki czemu zdałam maturę na każdym poziomie z wysokimi wynikami. Było ciężko, ale po tych kilku latach nadal pamiętam wiele szczegółów. (Korzystałam także ze szczegółowych opracowań lektur, ale niestety nie potrafię znaleźć strony).
Nie zmieniłam swojego
Jak wyglądały sposoby na naukę matmy i innych ścisłych przedmiotów? Jak polskiego? Jak języka


@cieliczka:
W moim przypadku wygladalo to tak(natomiast zaznaczam, jestem rocznik 93', wiec jakis czas temu to zdawalem).
Z matematyki zakupiłem sobie 2 zbiory przygotowujące do matematyki.
Rzetelnie je rozwiązywałem, gdy czegoś nie umiałem, prosiłem na forach www/znajomych/kogokolwiek.
Jeśli nadal nie potrafiłem tego powtórzyć*(* rozwiązać podobne zadanie), to spisywałem listę takich zadań i brałem korepetycję z matematyki.
Matmę
@cieliczka W tym ostatnim miesiącu skupiłem się przede wszystkim na robieniu arkuszy z poprzednich lat z matematyki i wiem, że jakbym podchodził do matury drugi raz, przygotowałbym się tak samo. Matura to powtarzalne schematy. Z języka angielskiego tak samo arkusze, ale dodatkowo uczyłem się gramatyki i słówek. Język polski powtórka lektur ze względu na to, że wypracowanie stanowi chyba 70% wszystkich punktów.
@kaborecik @whhiefvocjs @Drezek @Estetykatopodstawa @kapazgon @w21z @moll @loki_the_prankster

Nominuję Was do losowania nagrody, którą dostanie ta osoba, której pierwsza litera nazwy użytkownika będzie taka sama albo najbliższa pierwszej literze pierwszego nagłówka, który pojawi się tutaj jutro po północy (AM ET). Jeżeli dwie osoby będą miały taką samą literę to liczy się kolejna litera nazwy najbardziej zbliżona do kolejnej litery nagłówka. Nad nagłówkami WSJ nie mam władzy i dotyczą wydarzeń z przyszłości więc
Nagrody wędrują do @Drezek i @moll Gratulacje!

Akurat jest promocja na udemy więc zachęcam do wybrania kursu do 50 zł albo dowolnej książki w tej cenie (z wysyłką) w dowolnej księgarni.

Po wybraniu proszę o kontakt na priv. Jeżeli ktoś chce zachować anonimowość to na pewno też da się to zrobić

*przypominam, że promocje na udemy z prawie wszystkimi kursami poniżej 50 zł są co 5-7 dni więc jak ktoś nie zdąży
cieliczka - Nagrody wędrują do @Drezek i @moll Gratulacje!

Akurat jest promocja na...

źródło: comment_1619175530Yb4LRKatrnjv74PUwnLWxl.jpg

Pobierz