Wpis z mikrobloga

Jeśli nie byłoby wirusa to od grudnia 2020 żyłoby 850 osób (niewiadomego stanu zdrowia) więcej w przedziale 20-50 lat.
Więc jeśli przez pandemię setki tysięcy ludzi zostaje bez pracy, setki tysięcy ludzi zostaje bez środków do życia tylko dlatego że statystycznie pomijalna grupa ludzi zmarła a ciągle ta największa czyli narażona zostawiona jest bez kontroli. To pozostaje mi nic tylko życzyć covidianom szczęścia i regularnych wypłat postojowego. Bo więcej niż 1800 zł to napewno nie zarabiacie xd
#koronawirus
  • 34
@GrochenMochen: aha to uważasz że mamy cała Polska gospodarkę zabić z racji tego że ludzie w wieku produkcyjnym praktycznie nie umierają na to zamiast zająć się ograniczaniem kontaktów grupy ryzyka 75-100 lat która stanowi w tej statystyce ponad 65%? Nie wiem np. zamykając kościoły? Co ty na to xd?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wiem_wszystko: jeżeli nie złapałeś jakie wypociny spłodziłeś i dlaczego twierdzę, że tylko debil albo idiota żyjący na garnuszku mamusi takie wypociny może stworzyć, to mam dla ciebie złą wiadomość.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wiem_wszystko: Zmarło prawie 60k ludzi na covida i współistniejące, w każdym wieku, dodatkowo w związku z przeładowaniem służby zdrowia chorymi mamy od kilku miesięcy podwójna śmiertelność ogólnie w porównaniu do lat poprzednich, młodzi tak nie umierają ale są dziesiątki tysięcy przypadków powikłań, chorób serca, zawałów, zatorów u ludzi w wieku 20+ a nawet i młodszych. Wciąż za mało?
@Szlakuu: wziąz oficjalnie zmarło 850 osób w wieku produkcyjnym. Co.mnie interesują twoje domysły z dupy wzięte. Daj tabelkę, proszę badania i decydujemy co robić. Bo na ten moment to zwykle robienie fundamentów pod zbiedzenie społeczeństwa żeby była większa chęć na socjalna pomoc.
@wiem_wszystko: Prawda, nie twierdzę że powinniśmy mieć #!$%@? na starsze osoby, ale w Polsce każdy wirusa ma gdzieś i ludzie zarażają się w domu, pracy.
Cierpią na tym wszyscy, było dużo czasu by się przygotować i co? I widać to w statystykach.
Kolejne obostrzenia typu zamykanie fryzjerów nic nie dają, jedynie #!$%@? ludzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wiem_wszystko: No to oficjalne dane, w 2020 roku na covida zmarło 28 956 osób łącznie. Dane za poprzednie lata: w 2017 roku zmarło w Polsce 402 533 osób, w 2018 roku zmarło 411 312 osób, w 2019 407 624, a w roku 2020 zmarło 485 567 osób. Patrząc na średnią z ostatnich lat i po odjęciu zgonów covidowych w roku 2020 zmarło około 55 tysięcy osób nadmiarowo z powodu niewydolności służby
@Szlakuu: a może więcej zmarło bo jest tych roczników więcej? Druga sprawa gdyby nie kretyńskie histerię z covidem i planie szpitali przez rząd to by tego nie było. Tyle elo. Zamknięte knajpy czy baseny nie mają z tym nic wspólnego tylko wpędzają ludzi w długi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wiem_wszystko: Tak, nagle w jednym roku skoczyło o 80 tysięcy zgonów bo rocznik. Służba zdrowia jest niewydolna, decyzje rządu są kretyńskie co nie zmienia faktu że w najgorszych momentach trzeba ograniczyć emisję wirusa zamykając część gospodarki. Mamy tyle zgonów będąc na granicy wydolności i lekko poniżej. Każde kolejne ciężkie przebiegu byłby w większości śmiertelne bez dostępu do aparatury medycznej, a jej na tę chwilę brakuje
@Szlakuu: jakiej aparatury xd tych łóżek ? Przecież nie ma terapii na covid ludzie umierają bo mają pozytywny wynik i z udarem leżą na covidowych łóżkach. Czego ty nie rozumiesz wszystko jest napisane na NFZ stronach których nie czytacie a wiedzę opieracie na marnych artykułach na onetach...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wiem_wszystko: Respiratory i tlen. Brakuje respiratorów które są ostatnia szansa dla ciężko chorych, brakuje tlenu dla chorych, ludzie chorzy będący pod opieką zajmują miejsca dla innych chorych, to wszystko się wzajemnie napędza
@Szlakuu: 5% osób podłączanych pod respirator przeżywa. To jest po prostu ślepy strzał ci ludzie trafiają tam już w takim stanie bo rząd nie robi nic żeby ograniczyć transmisje oni się skupili na zubożeniu społeczeństwa. Przecież podawałem już tu miliony razy rozwiązania. Masowe testy pcr w zakładach pracy. Kwarantanny dla całych załóg i po 2 tygodniach by było po wszystkim. Zamknięcie kościołów i ochrona starszych ludzi żeby nie zapychały właśnie łóżek