Wpis z mikrobloga

#koronawirus

Z szurami mówiącymi, że covid to celowe narzędzie do kontrolowania ludzkości oraz systematyczne podbieranie nam wolności to jest tak, że oni tak mówią tylko dlatego, bo obecnie wpisuje się to w ich retorykę taniej sensacji oraz istnienia spisku sił zła.

Przypominam, że osoby podatne na teorie spiskowe to są osoby bazujące na emocjach, a nie na żadnych faktach. Im dana teoria wywołuje większe emocje tym atrakcyjniejsza dla takich osób. Dlatego można mówić o "trendach" w teoriach spiskowych (JFK -> WTC -> Płaska Ziemia, itd).

W symetrycznym wszechświecie, gdzie rządy Państw powiedziałyby "no jest covid, ale w zasadzie to tylko grypa, nie będziemy robić o to wielkiego wiatru" i życia toczyło by się tak samo, szurskie grupki na facebooku byłyby pełne postów, gdzie pokazują "covidowe trumny", relacjonowaliby dramatyczne sytuacje w szpitalach, a sami by chodzili po ulicach w skafandrach "bo rządy tutaj wypuścili truciznę" i ogólnie konkluzja byłaby taka, że "złe rządy Państw chcą doprowadzić do celowej depopulacji ludności nową zarazą o której nikt nie mówi".

Tak więc zdejmijcie kagańce, ale tylko dlatego, że rządy mówią, żeby je zakładać, ale gdyby mówili, żeby ich nie zakładać to wtedy je zakładajcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
@Gaboleusz:

Przypominam, że osoby podatne na teorie spiskowe to są osoby bazujące na emocjach,


Przecież to wy covidianie dajecie za dowód groźności wirusa płączące pielęgniarki z artykułów onetu. Napisałem w innym wątku - gdzie macie granice rozsądku? Jeśli kaczyński powie, że aby zlikwidować transmisję wirusa, policja bęzie wkraczać do mieszkań i zamykać w jednosobowych kontenerach każdego zamieszkałego w mieszkaniu poza właścicielem to byście przyklasnęli.
covid to celowe narzędzie do kontrolowania ludzkości oraz systematyczne podbieranie nam wolności


@Gaboleusz: Nie jest celowym narzędziem co nie oznacza że nie jest wykorzystywany przez władzę do własnych celów.

Zobacz jak PiS covid wykorzystuje do swojej propagandy, jak wykorzystywał podczas wyborów prezydenckich i zobaczysz jak wykorzysta do przepchnięcia swoich zmian pod tytułem "Nowy Ład". Nie wspomnę już o planach PZU w związku z siłowniami czy polskim holding hotelowym które są faktem.
Jeśli kaczyński powie, że aby zlikwidować transmisję wirusa, policja bęzie wkraczać do mieszkań i zamykać w jednosobowych kontenerach


@wladyslaw-krakowski: Bo dla wielu osób nic się nie zmieniło, dlatego tak popierają obecny stan rzeczy.

Emeryci czy pracownicy januszexow za minimalną nie chodzili do pubów, restauracji, kina, na siłownię a ciuchy to może raz w roku kupowali. Ich życie się nie zmieniło, praca, zakupy w biedronce i kościół w niedzielę.
@Krupier: Całkowite odrzucanie istnienia krasnoludków jest tak samo nierozsądne jak bezgraniczna wiara w ich istnienie.

NIE #!$%@? TO TAK NIE DZIAŁA, PAŁA SIADAJ

Przepraszam Cię, uniosłem się. Po prostu widok logiki dymanej przez foliarza mnie #!$%@?.