Wpis z mikrobloga

@Niski_Manlet: Nie wiem czemu miałbym tu zgadywać. Upadek gospodarki socjalistycznej i głębokie kapitalistyczne reformy Deng Xiaopinga wyciągnęły od 1978 roku setki milionów Chińczyków z ekstremalnej biedy będącej pozostałością po marksistowskiej religii panującej uprzednio w tym kraju: reforma bankowości na wzór państw kapitalistycznych, ponowne otwarcie chińskiej giełdy, całkowita prywatyzacja rolnictwa i zamknięcie kołchozów czy zezwolenie na prywatne fabryki nie sterowane przez państwo i ustanowienie specjalnych stref ekonomicznych z bardzo niskimi podatkami, aby
@Malbor: ostatnio jak odpowiedziałem w jego wpisie w dość długim komentarzu to kiedy ten komentarz nałapał dość dużo plusów został przez autora usunięty
https://www.wykop.pl/wpis/56614569/socjalizm-moze-nie-byl-idealny-ale-chociaz-kazdy-d/
na szczęście zrobiłem kopie w oddzielnym wpisie
https://www.wykop.pl/wpis/56615329/to-zdjecie-z-2015-roku-czyli-prawie-25-lat-po-upad/
Kolega wywalił mi ten komentarz za rzekomy brak źródeł(przed tym jak o te źródła poprosił), choć sam powyżej nie podał żadnych źródeł do swojego komentarza, więc tak średnio mi się chce produkować tekst żeby autor go skasował bo sobie
@Malbor: ten gość w obrzydliwy sposób kłamał, próbując wybielić system totalitarny niczym nie popartymi bajkami na poziomie "w Oświęcimiu był przecież szpital, więc więźniom nie mogło być aż tak źle!". Z powodu wyciągnięcia zbyt małej atencji u mnie, zaczął dodać osobne osobne wpisy. Oczywiście nie był w stanie nigdzie podać źródła tych rewelacji, zweryfikować ich ani czymkolwiek poprzeć. A więc ostatecznie skasowałem po kilku godzinach, jako walkę z  szerzeniem fake newsów.
Fakt faktem, chłop usunął twój komentarz po prawie 5 godzinach, to całkiem sporo żeby wstawić jeden - dwa linki które de facto powinny od razu się tam znaleźć.


@Malbor: Dlaczego on w komentarzu pod tym wpisem nie zamieścił żadnych linków źródłowych swoich rewelacji skoro uważa że ja automatycznie tak powinienem zrobić pod tamtym wpisem? Skoro były tam takie okropne kłamstwa wybielające ustrój totalitarny to dlaczego nie wywalił tamtego komentarza od razu
reforma bankowości na wzór państw kapitalistycznych, ponowne otwarcie chińskiej giełdy, całkowita prywatyzacja rolnictwa i zamknięcie kołchozów czy zezwolenie na prywatne fabryki nie sterowane przez państwo i ustanowienie specjalnych stref ekonomicznych z bardzo niskimi podatkami, aby przyciągnąć do kraju zachodni kapitał. To przyczyny chińskiego cudu gospodarczego, przez który niejeden socjalista dostawał piany z pyska.

Samo zamknięcie patologicznych, socjalistycznych kołchozów i pozwolenie chińskim rolnikom na dzierżawę ziemi i obrabianie jej na zasadach rynkowych podwoiło