Wpis z mikrobloga

Cześć!

Z racji wygrania Eau de @dradziak z wpisu https://www.wykop.pl/wpis/56528159/czesc-oficjalnie-oswiadczam-ze-zwyciezca-losowania, chcę wywiązać się z mojego zobowiązania i opisać trochę wam zapach który dostałem.

Ale od początku.

Po wygraniu, pogadałem trochę z Dradziakiem, o tym jaki zapach mnie interesuje i padło na to, że chciałbym coś użytkowego, a nie, ku uciesze gawiedzi, że wrzucę coś na siebie i nie będzie można ze mną wytrzymać ##!$%@?ćprądem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z racji ograniczonych możliwości naszego sponsora, padła propozycja, aby stworzyć zapach ni mniej, ni więcej wiosenny.

Po otrzymaniu dekantu, psiknąłem się od razu, bo jestem niecierpliwy xD Głównie co mnie uderzyło, to specyficzny ziołowy charakter delikatnie wymieszany ze skórką z cytryny.
Początkowo, przypominał mi dość mocno L'Eau d'Issey Pour Homme Intense Issey Miyake, ale bez nuty kadzidła, a po drobnej sugestii naszego perfumiarza, można było dostrzec inspiracje wiosennymi Hermesami.

Po mniej-więcej tygodniu psikam znowu i na otwarciu uderza mnie charakterystyczny zapach żywicy/drzewa iglastego, który po kilku minutach się wygładza. Nie jestem żadnym ekspertem, ale jakbym miał opisywać dalsze nuty, to strzelałbym w paczulę? wetywerię?
Co do moich osobistych odczuć - sam perfum kojarzy mi się z olejkami eterycznymi jakie stosuje się w saunie - drzewno-cytrusowo-ziołowy charakter świetnie wpisuje się w odczucia, jakie obserwuję będąc na saunie, przy użyciu olejków eterycznych.

JUICE utrzymuje się kilka godzin, przy dość zrównoważonej projekcji. Na dniach, jak pogoda będzie sprzyjająca, czyli koło 15 stopni, to poleci global. Będę w stanie powiedzieć wtedy coś więcej.

Czy kupiłbym Eau de Dradziak w znanej sieci perfumerii? Nie (bo nic tam nie kupuję).
Czy kupiłbym Eau de Dradziak, gdyby wyskoczył mi w naszej ulubionej porównywarce internetowej? Nie wiem, ale się domyślam :>

Jeśli cena byłaby zachęcająca, to mogłaby to być ciekawa alternatywa na lato, jednak przez "ziołowe" nuty (a przynajmniej ziołowe w mojej interpretacji), podejrzewam że mógłby się nie przebić do mainstreamu ¯\_(ツ)_/¯

Z tego miejsca, pragnę jeszcze raz podziękować naszemu tagowemu perfumiarzowi, który dostarczył mi taką kompozycję.

Potrzymam ją jeszcze trochę u siebie aż zrobi się trochę cieplej i puszczę dalej - nieopatrznie obiecałem już to na discordzie @Miskaryzu a że wywiązuję się z danego słowa, to kiedyś mu to wyślę, pod warunkiem, że pośle on dekant dalej ;>

#perfumy
CantTakeMyEyes - Cześć!

Z racji wygrania Eau de @dradziak z wpisu https://www.wyko...

źródło: comment_1618340179DdA14AwFApaP5Se0WRhuL3.jpg

Pobierz
  • 10