Wpis z mikrobloga

Kupiłem Huawei P40 Pro, ten straszny bez Googla... Podobno żyć się nie da i telefon mocno daje w rzyć. Proszę niech ktoś mi wytłumaczy po co mi ten cały gugyl, bo wszystko mi działa, a telefon zajebiaszczy.

Działają mi wszystkie apki bankowe, z których korzystałem: Curve, Revolut, mbank, Citi, BNP, Boś. Nie ma płatności GPay, ale o ile się nie mylę taki choćby mBank ma swoje płatności, które powinny działać - muszę to przetestować.
GMail, poczta i kalendarz przez Outlook
Mapy Google jak ktoś chce, też działają pięknie - nie da się zalogować i ustawić swojego adresu, ale wiem gdzie mieszkam ;) . Jak nie to jest Waze, Here, Automapa i sporo innych. Netflix działa, Amazon Prime Video i w zasadzie wszystko, czego używałem na starym urządzeniu.

Zdjęcia lepsze niż na moim starym LG z GCam.

Nie jestem uzależniony od dysku Google, nie wrzucam zdjęć do chmury, więc może nie odczuwam jakoś braku tego monopolisty, ale serio nie rozumiem całego zamieszania i odradzania tego urządzenia, bo nie ma GOOGLE!

Jedyne co się przyznaję bez bicia zrobiłem, to pobrałem microG (zwykła instalacja apk), żeby mi powiadomienia z Twittera ładnie się pojawiały.

Co jest takiego w tym Google, że każdy tak się boi telefonu bez tych usług? Serio pytam.

#huawei #google #android #telefony #smartfon #technologia

fot. komorkomania
Pobierz
źródło: comment_1618385344YNnDodXiDT5n2odHxHUOdE.jpg
  • 71
@jestemjakijestem1212: No to ja Ci odpowiem na moim przykładzie, dlaczego taki telefon miałby dla mnie użyteczność na równi z jakąś Lumią na Windows Phone:

1. Konto bankowe mam w ING - nie ma go dostępnego w sklepie Huawei. Do działania wymaga usług Google
2. Do płatności używam Google Pay i płacę zbliżeniowo (nie noszę przy sobie portfela)
3. Prywatną pocztę mam w Gmailu
4. Korzystam dosyć mocno z Google Drive. Dużo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jestemjakijestem1212: mam go już od roku, od premiery. Na początku doinstalowałem usługi google, ale potem jakby robiłem reset to już nie. Ale chyba je doinstaluje jeszcze raz, bo wkurza mnie ręczna aktualizacja apek przez aurora store.
@jestemjakijestem1212: czyli nie ma ich w ogóle? O ile z pobieżnego rozpoznania widzę dobrze, to Aurora jest w tej samej lidze co F-Droid i żaden bank tam apek nie da.
Co aktualizację będziesz ściągał z apkmirror? Czekając aż za pięć lat może wyjdzie na jaw, że od dziesięciu lat każda apka od nich zawierałe malware, ransomware, po prostu okradała Ciebie.
@deadIift: Od jakiegoś czasu przymierzałem się do takiego eksperymentu. Wcześniej na starym smartfonie jak wgrałem Lineage, to zastanawiałem się, czy nie pobyć się Googla - wkurzało mnie ile danych zbiera, choć wiem, że i tak nic nie znaczą w morzu tego, ile mają na serwerach. Chciałem też zobaczyć, czy się da - a teraz pojawiły się dużo lepsze narzędzia do tego.

Nadarzyła się super okazja do odgooglowania się, bo napaliłem się
@Trollunio: Widzisz ja go kupiłem na sporej promocji - normalnie w oficjalniej dystrybucji kosztuje 4000 zł - przegięcie i mam tego świadomość. za 3000 idzie na Allegro z fakturą marża - czyli lipa może z gwarancją być chociażby i wolałem nie ryzykować. Mi się udało go kupić za 2500 zł w Media Markt, bo się albo w cenie rypnęli, albo jakąś mega promocję zrobili ostatniej sztuki. Polowałem na ten model i
@jestemjakijestem1212: no już tak się nie rozpędzaj. Dla maniaków fotoboners fotografofili trafi optyka Leiki.
Dla maniaków gier również, Mali-G76 MP16 również zmiata wszystkich z planszy.
Ale czy grasz non stop i robisz sto fotek dziennie?
Telefon zacny. Jesteś zamożnym człowiekiem, czemu nie.

Z tym sklepem to nie wiem. I wydaje mi się, że ty też nie wiesz. Zapytałem o sniffy z routera. Czy w momencie kiedy pobieram jakąś apkę łączę się