Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2992
Drogie Mirki i Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jesteś ciekawy jak wygląda aktualnie miejsce w jakim #evergreen zablokował #kanalsueski

Gdzie stoi i jak wygląda statek?

Pod koniec miesiąca będę przechodził przez Kanał Sueski (Oficer here) więc postaram się zrobić jakieś fajne foto ;)

Chcesz być wołany zapulsuj ( ͡º ͜ʖ͡º)

A jak wygląda aktualnie sprawa statku w "fachowych morskich mediach"?

Statek został aresztowany. Zarząd kanału wycenił straty na gigantyczną kwotę 929 milionów dolarów (uległa i tak już zmniejszeniu) i takiej kwoty chce od armatora jednostki.

Sprawa jest jednak mocno zawiła. W środowisku morskim Egipt trochę się kompromituje (oskarżając armatora o spowodowanie wypadku).
Z punktu widzenia prawnego jest jeszcze gorzej. Armator jest z Japonii ale wyczarterowany został Evergreen Marine Corporation z Tajwanu. Zarząd jednostki został przekazany firmie z Niemiec a statek pływał pod flagą Singapuru...

W każdym razie na chwilę obecną statek postoi napewno kilka miesięcy. Teraz już tylko sąd może zdjąć areszt. Egipt zabezpieczył jednostkę i ładunek na poczet "odszkodowania".

#transport #pracbaza #ciekawostki #praca #swiat #prawo #evergreen
Pobierz Caracas - Drogie Mirki i Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jesteś ciekawy jak wygląda aktualnie ...
źródło: comment_1618495902eHz67PCINrTGivcRxmxxU6.jpg
  • 173
@WyjmijKija właśnie o tym piszę. 16k na rękę bez płacenia podatków i innych składek spędzając pół roku lub więcej z dala od rodziny to jest w #!$%@? mało. W dodatku OP jeszcze niedawno zarabiał dwa razy mniej na niższym stanowisku. Więc ciężko mi uwierzyć w wybudowanie chaty pod Trójmiastem za gotówkę, sam w nim mieszkam i znam koszty życia. W Polsce w dużym mieście takie pieniądze nie robią na nikim wrażenia i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nerkowiec: Kto spędza pół roku? Kontrakt mam na 4 miesiące i nie pamiętam kiedy firma mi przedłużała. Zresztą jak pisałem praktycznie nigdy nie ruszam do przyjazdu kasy z rejsu. 7000*4= 127 000 po 4 miechach. 3 rejsy i masz 380. Działkę miałem wcześniej.
@Caracas Ale jak przywozi tyle kasy jak ma przecież dom na utrzymaniu, samochód, żonę, dzieci, szkołę, jakiś kredyt, remont, składki itd.? To w Polsce kosztuje ok. 10-15 tyś. jak chcesz żyć na ciut lepszym poziomie. No to w sumie jak jeździsz 4/4 czy 6/6 albo jak ja 2 na 2 tygodnie nie ma znaczenia bo spędzasz w sumie połowę życia czy połowę danego roku kalendarzowego na statku.
@nerkowiec: nom. Oczy się otwierają im więcej zarabiasz. Zarabiałem 3 to sobie myślałem wow, nowy dom, nowe auto z salonu typu BMW 5, wakacje zajebiste. Ten to musi zarabiać pewnie 10 na łapę. Zaczynam zarabiać 6... Nie no niemożliwe ten typ musiał zarabiać pewnie 15. Zarabiałem 10... I tak w kółko.

Jak jest dziecko, żona ze średnią krajową (czyli wcale nie tak źle), potrzeba wyjechania na ciut lepsze wakacje na 10