Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mireczki,

razem z moją dziewczyną założyłem #biznes nazywa się Flawsome! Drinks i naszą misją jest pomaganie sadownikom i ratowanie nieperfekcyjnych, krzywych, pokracznych owoców.

Biznes założyłem będąc na Erasmusie w Walii. Był to bardzo nudny #erasmus , ale nie zapomnę go nigdy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jako dziecko zawsze lubiłem dobrze wypić i zjeść, a że moja babcia dobrze gotowała, to dobrze się dogadywaliśmy. Po latach doszedłem do wniosku, że moja firma będzie robić soki inspirowane dzieciństwem a także będzie szanowała pracę sadowników i wspierała różne super inicjatywy. Np. https://www.youtube.com/watch?v=DVnk_-jfc_4 gdzie naprawiliśmy i odmalowaliśmy boisko do koszykówki.

Nasze soki dostępne są w kawiarniach, restauracjach (tych które jeszcze nie padły), sklepach i online.

Po 5 latach spędzonych w UK zabrałem dziewczynę i 2 bombelki (łączymy pracę i przyjemności) i 14 lipca 2020 roku wylądowaliśmy na Międzynarodowym Lotnisku w Modlinie.

Wkrótce potem udało nam się wygrać biznes na stacjach Shell w Polsce. Dokładnie 94 stacji. Zaczęliśmy w lutym, ale idzie nam kiepsko. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Słaba pogoda, #covid19 i 'wytrzymajcie jeszcze tylko tydzień' nie pomaga. Nie możemy też za bardzo robić degustacji etc.

Nasz trial kończy się w maju i chcielibyśmy powalczyć. Czy społeczność byłaby chętna nam pomoc? Chętnie się odwdzięczymy konkursem z #rozdajo np. roczny zapas napojów dla szcześliwego Mirka, Mirabelki bądź Mirabelbiątka.

Jaki jest target? Około 4000szt xD Dajcie znać co o tym myślicie czy lepiej zmienić pracę i wziąć kredyt?
tataaaa - Mirabelki i Mireczki,

razem z moją dziewczyną założyłem #biznes nazywa s...

źródło: comment_1618598194DaurCX5b1FHs1XWZS07cTt.jpg

Pobierz
  • 161
  • Odpowiedz
@lexico: jest kilka przyczyn.

Niektóre znam i innych się domyslam.

Wiem jednak, że jesli spróbujesz raz to będzie również drugi raz. Chyba że jesteś na #czokodieta to nie.

Spróbuj, jak Ci nie zasmakuje to napisz mi na priv.
  • Odpowiedz
@tataaaa: napisałeś "puszka schłodzona..." dwa razy potem coś o "jesli jednak sprobujesz raz to bedzie rowniez drugi raz" przedawkowałeś #!$%@? chłopaków od wciskania MLM?
  • Odpowiedz
@panczekolady: płacimy sadownikom premium + proces tłoczenia nie jest masowy, więc koszty są duże. Dochodzi marza dystrybucji i stacji.

To nie jest tak, że ja mam litr soku za 10groszy puszkę za 20gr i zarabiam 4.70zl na puszce.

Displaye też nie kosztuja 3zl... jak policzysz wszystko do kupy to marzą netto jest homeopatyczna. Jeśli w ogóle będzie jakaś.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@n3xo: @shesellsseashells: tak, to takie pierdu pierdu. Na soki idzie tzw przemysł - jablka gorszej kategorii, przyjezdzaja normalnie wywrotka gdzie sa zrzucane do komory z ktorej tasmociagami leca do prasy, potem albo robia z nich nfc albo odparowuja wode ida koncentraty. To ze "nie marnuja zadnych owocow" to zwykly chwyt marketingowy. Rolnik i tak sprzedaje, to on juz na samym poczatku sortuje jablka na te chore które i tak musza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Dodam jeszcze ze z kilograma jablek wychodzi okolo pol-3/4l soku, zaleznie od nasycenia etc. Koszt jablka przemyslowego w sezonie to gdzies 40-70gr. Takze koszt takiej puszeczki z samego surowca to 20gr.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tataaaa: Mireczku, podrzucisz etykietkę? Chętnie spróbuję, ale tez ciekawy jestem jaki to ma skład ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nasz trial kończy się w maju i chcielibyśmy powalczyć. Czy społeczność byłaby chętna nam pomoc?


@tataaaa: W sumie jak tak patrze na to co tu wykopki pisały to sensowne rzeczy (między innymi to że puszka wygląda jak energetyk), wszystko co jest "zdrowe/eko ale z bąbelkami" ma szklane butelki (np. On Lemon) więc klient będzie patrzył przede wszystkim tam. W małych puszkach to masz prawie wyłącznie energole, dopiero niedawno jak słodzone napoje
  • Odpowiedz
@Yeraz: Dla jabłko-rabarbar:
Sok tłoczony z jabłek 51%, Woda, sok tłoczony z rabarbaru 9%, aromaty naturalne, przeciwutleniacz - witamina C.

Daj znać co myślisz. Tylko 60kcal na puszkę ale zachowane walory smakowe.
  • Odpowiedz