Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@MZ23: obecna sytuacja na rynku GPU jest anomalia i nie należy się nią sugerować. Chyba, ze ceny pozostaną na obecnym poziomie (jak nie wyższym) przez następne lata.
PC pozwala na elastyczność i w zależności od budżetu można złożyć sprzęt, który pozwoli zagrać w gry na High lub Low za o wiele mniejsze pieniądze.
Argument z peryferiami jest średnio trafiony bo najdroższym będzie monitor/tv, który również jest potrzebny do konsoli. Klawiatura i
@panmercedes: Problem jest taki, że ta „anomalia” o której mówisz powtarza się cyklicznie co kilka lat, a trwa również dość długi czas. Podobna sytuacja była z cenami kart przy GTX serii 10xx. Też dobry rok czy 1.5 nie dało się kupić dobrej karty w sensownych pieniądzach. Za o wiele mniejsze pieniądze względem czego? Xbox Series S za 1349 i gierki w FullHD-2K. Xbox Series X i 2K-4K. Nie złożysz PC tańszych
@panmercedes: Dobry wybór. Chociaż ja kupiłam nowy i dość szybko mi się lewy joycon rozklepał. xD Ale taki ze mnie leń, że ani nie wymieniam, ani nie wysyłam do naprawy, tylko gdy on ciągnie w lewo, ja usilnie przesuwam w prawo i jakoś działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
niby czemu? Żadna z tych gier nie jest trudna. To znaczy wszystkie są "easy to play, hard to master". Ale to nie jest tak, że gra jest trudna. I to czy będziesz grał dobrze i wygrywał czy przegrywał mocno sprowadzą się do poświęconych godzin na grę. Ale imho to nie ma nic wspólnego z wyzwaniem, to jest po prostu #!$%@? godzin żeby wyćwiczyć odruchy. I to nie jest tyle skill do gier
Mi chodzi o to, żeby walka w grze nie sprowadzała się do machnij mieczem -> odskocz -> machnij mieczem. A Wiedźmin taki jest. Jak wcześniej pisałem, takie HZD nie jest trudne, ale mechanicznie jest świetne, God of War mechanicznie też jest cudowny i nie jest trudny na normalnym poziomach. A Wiedźmin jest nudny i to nie jest gra do której by się chciało wracać dla samej radości z grania.


@Cinkito: dla
@panmercedes:

obecna sytuacja na rynku GPU jest anomalia i nie należy się nią sugerować. Chyba, ze ceny pozostaną na obecnym poziomie (jak nie wyższym) przez następne lata.


obecna sytuacja trwa od 2017 roku, z małą przerwą na korektę cen, które jednak nie powróciły do poziomu z 2013-2015 roku i mówię tutaj o cenach uwzględniających inflację.

Ponadto, zdaniem TSMC i Intela sytuacja ta potrwa co najmniej do końca 2022... a więc od
@vanillla_guy: mam patologię bo jest boom na kopanie i do tego jeszcze ta porąbana pandemia, trzeba się jakoś dostosować bo marudzenie samo w sobie nic nie zmieni :) Dobrze złożony komputer wystarcza na 3-5 lat grania na przyzwoitym poziomie bez potrzeby wymiany podzespołów. Pamiętajmy, że często następne części gier są produkowane na dokładnie tym samym silniku co część pierwsza i nie do końca jest tak, że teraz mam 60FPS, a za