Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytam różne wpisy z obu stron politycznych, i naszła mnie taka myśl jak wyglądałby cały świat gdyby rządzili komuniści/naziści zakładając oczywiście obecne zmiany społeczne jako coś oczywistego dla wszystkich (rozwój technologii, aborcja, małżeństwa lgbt etc.)?

Jakby sobie wyobrażacie świat rządzony w taki sposób? Chcielibyście żyć w takim świecie?

Jeśli chodzi o komunizm to imo najbliższą wizją byłaby hybryda Chin/ZSRR i bardziej rozwiniętej społecznie UE. W sensie systemu społecznego na cały świat, a nie podziału na bloki jak podczas Zimnej Wojny.
Jeśli chodzi o drugą stronę to nie mam pojęcia, ale chyba konserwatyzm na miarę obecnych hybryd krajów arabskich/Rosji/III Rzeszy byłyby temu najbliższy?

Jeśli chodzi o ekonomię to jak dla mnie wygrałaby trzecia droga, czyli coś pomiędzy socjalizmem i kapitalizmem. Nie widzę jednoznacznego zwycięzcy i też nie wypowiadam się po żadnej ze stron.
Nie dałem tu faszyzmu, bo ten jest nieednoznaczny.

#przemyslenia #geopolityka #swiat #4konserwy #neuropa #komunizm #neokomunizm #nazizm #neonazizm #politicalfiction #teczowepaski #bekazprawakow #bekazlewactwa #konserwatywka #konserwatyzm
  • 4
@Xing77: Komunizmu sobie nie wyobrażam, to utopia sprzeczna z ludzką naturą i w praktyce nie działa. Nazizm to co innego, udowodniono, że potrafi działać i to bardzo sprawnie, dlatego jest tak niebezpieczny.
@EvilToy: Jakoś przykład Chin (które do komunizmu dążą) czy nawet obecnej Europy w której widać rosnące tendencje neokomunistyczne przeczy tym tezom. Chińczycy nie ustanawialiby u siebie komunizmu gdyby nie mieli pewności, że będzie dla nich opłacalny. To nie jest głupia nacja.
Nazizm działa? Tylko, że to naziści przegrali wojnę, pociągnięto ich do odpowiedzialności w przeciwieństwie do komunistów.
Trzeba też zaznaczyć, że nie istnieje jedna definicja komunizmu czy nazizmu.