Wpis z mikrobloga

@corryand: po co ma wydać X hajsu na mieszkanie skoro może te pieniądze wydać na co innego (zainwestować) a mieszkanie wziąć w kredycie, finalnie wyjdzie na tym znacznie lepiej. Kupno mieszkania za gotówkę często jest głupią decyzją (oczywiście jeśli jest szansa (pomysł, sposób itd) na to, że te pieniądze w tym czasie zarobią znacznie więcej niż oprocentowanie kredytu)
@zurad: kupujesz dom za gotówkę za milion - wydajesz milion. Kupujesz dom w kredycie za milion płacisz % prowizję do banku, % stopy rocznej, do tego inflacja która przez lata jest ruchoma. Dom nie jest już z rynku pierwotnego tylko z rynku wtórnego więc traci na wartości. To są oczywiście przykłady, ale za 10 lat sprzedasz dom za 700k, a kosztował Ciebie z kredytem 1,5kk. To nie leasing że sobie wpisujesz
@kozakWnecieRAFONIXwSwiecie: dobra, wydajesz 1,5 mln na ten dom. W tym samym czasie ten milion obracasz wielokrotnie (jakieś spółki, giełda, milion opcji - szczególnie z perspektywy Friza) i finalnie wychodzisz z dwoma milionami.
Co bardziej się opłaca? Wydać 1,5mln na dom i mieć 2mln (bilans 500k na plus), czy wydać 1mln na dom i tyle?
Tak jak mówię, nie dla każdego człowieka będzie to dobra opcja ale mając możliwości Friza wydaje mi
@corryand: zgadzam się, metr kosztował połowę mniej niż teraz. Ale zarobki też były mniejsze, aktualnie mamy sztucznie napompowanego złotego. Tak samo jak janusze #!$%@?ą że 20 lat temu paliwo kosztowało 2 zł, ale #!$%@? z tym że najniższa krajowa wynosiła z 800 zł xD Sam niedawno kupowałem mieszkanie i doradca finansowy wyliczył mi że na starcie straciłem, nie przez kredyt ale przez to że wprowadzając się do mieszkania z rynku pierwotnego
@kozakWnecieRAFONIXwSwiecie: hmm no moze i tak jest ale jak powiedzmy ktos kupuje teraz chate w stanie deweloperskim za np. gotowke 400tys to wydaje mi sie ze za 10 lat jakby chcial sprzedac to pomimo inflacji i ze to wtorny to i tak sporo by na tym zarobil. Moze Tobie wyliczyl, ze nawrt jakbys sprzedal z ta gorka za iles lat to nie nadrobi to odsetek kredytu jake dodatkowo bedziesz musial zaplacic