Wpis z mikrobloga

757 + 1 = 758

Tytuł: W stronę równości
Autor: Tomasz Kizwalter
Gatunek: historyczna
ISBN: 9788324226382
Ocena: 8/10

Autor na kartach tej małej, niespełna 200 stronicowej książki stara pokazać nam, jak rodziła się w Europie koncepcja równości – od starożytności do współczesności oraz, jak rodziła się ona na ziemiach polskich (tu od XIX wieku). Trudno jest mi pisać o tej książce, bo jest tak krótka, jednocześnie nasycona treścią. Nie jest to oczywiście całkowite i skończone kompendium wiedzy na temat równości, do tego sam autor nie inspirował, jednak przytoczone przykłady i prześledzenie tego procesu – mnie najbardziej interesował wiek XIX, też chyba najlepiej autorowi ten fragment wyszedł – zdecydowanie zostaje w głowie, pozwala nam zrozumieć strukturę społeczną polski – opisane jest, jak wyglądała sytuacja inteligencji i chłopstwa po II wojnie światowej – wiedzę którą warto posiadać, aby głębiej patrzeć na polskie problemy społeczne. Książkę można skończyć w jeden wieczór, chociaż ja polecam spisanie swoich przemyśleń lub wartościowych informacji z tekstu, żeby został on w nas na dłużej.
Ja swój egzemplarz dorwałam na allegro (ostatni!), jednak na stronie wydawnictwa Universitas można kupić ebooka za, bagatela, 14 złotych.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1618945817Y4wnhS7suhelPLCL8MzuON.jpg