Wpis z mikrobloga

to jaki cel ma mówienie o cechach autora skoro jeden z jego komiksów nie nosi tych cech?


@barystoteles: XDDDD

To że nie każdy jego obrazek jest otwarcie rasistowski nie zmienia faktu, że 99% jest polityczna i zgodna z linią programową dzisiejszych amerykańskich środowisk nazistowskich.

To nie jest obrazek ze śmiesznym kotem robiącym głupie rzeczy, to komentarz polityczny podejmujący temat rasowy ze strony gościa, który przekonuje że Żydzi nie należą do białej
to jaki cel ma mówienie o cechach autora skoro jeden z jego komiksów nie nosi tych cech?


@barystoteles: spytaj się autora wpisu może? ja bym zgadywał, że zgadzanie się z autorem komiksów którego zdecydowana większość twórczości (jeśli nie wszystkie) promują wartości alt-right/faszystowskie/antysemickie może nie pasować do wizerunku "centrysty, który chce rozmawiać z wszystkimi" jaki tworzy szymek
@rzymski_ntp: Dokładnie (not).

1. Uznaj, że komiksy, które w oczywisty sposób są przesycone kontrowersją i dark humourem, mają rangę "komentarza politycznego" czy "subtelnej, podprogowej propagandy"
2. Gdy wojna idei pokazuje komiks, który nie ma nic wspólnego z faszyzmem, uznaj że "nic dziwnego, że wojna idei pokazuje komiks faszysty" xD
3. Napędzaj popularność osoby, której celem rzekomo jest docieranie z ultraprawicową propagandą do jak największej liczby osób. XD

To jest
@Humbaq:

1. Uznaj, że komiksy, które w oczywisty sposób są przesycone kontrowersją i dark humourem, mają rangę "komentarza politycznego" czy "subtelnej, podprogowej propagandy"


Postmodernizm. Nazistowskie pamflety antyżydowskie też można określić czarnym humorem ¯\_(ツ)_/¯ Zaciemniasz, kolego i kręcisz.

2. Gdy wojna idei pokazuje komiks, który nie ma nic wspólnego z faszyzmem, uznaj że "nic dziwnego, że wojna idei pokazuje komiks faszysty" xD


J.w. To, że Szymek udaje centrystę, to wiadome, ale skoro
To tak jakby zakazać malarstwa bo Hitler lubił pomachać pędzlem.

???

no ale co za różnica kim jest autor?

Jest, bo Szymon, chcąc czy nie chcąc, robi mu reklamę wśród swojej widowni.

Przecież liczy się zawartość tego co zostało wrzucone, a nie poglądy autora na jakiś temat.

Poglądy autora ogółem* które próbuje przemycić właśnie takimi, zdawałoby się niewinnymi komiksami.
@max1983:
@CosyGrave: W przykładzie chodziło mi o to, że np. dana czynność (lub w tym wypadku mem "niefaszystowski") nie staje się w jakikolwiek sposób faszystowski tylko dlatego, że autor ma jakieśtam poglądy. Mem mówi tyle co mem, a malowanie obrazów, to malowanie obrazów i nieważne jakie autor miał/ma poglądy.
Chciałbyś też żeby np. obrazy Hitlera spalić lub zakopać, by nikt nie widział, bo to był Hitler?

Poglądy autora ogółem* które próbuje przemycić
@Zoodiak:

Postmodernizm. Nazistowskie pamflety antyżydowskie też można określić czarnym humorem ¯_(ツ)_/¯

Jeżeli są przedstawione w formie rysunkowego mema/komiksu/standupu/czegokolwiek, co ma oczywistą formę humorystyczną, a nie formę rzeczowej argumentacji na poparcie swoich tez. Tak.

J.w. To, że Szymek udaje centrystę, to wiadome, ale skoro udaje, to jednak promowanie treści neonazisty jest słabe.


Wykorzystał instrumentalnie jakiś jego twór, który nie ma nic wspólnego z neonazizmem. W dodatku dosyć zabawny i trafny komentarz do
dopisujesz historie tam gdzie jej nie ma i domagasz się jakiejś cenzury materiałów, które nie mają w sobie nic strasznego z powodu tego, że autor ma jakieś poglądy na zupełnie inny temat


@max1983: Wiesz mi, stonetoss jest wybitnie uzdolnionym manipulatorem i potrafi zakryć swoje poglądy czterema warstwami ironii. Poczytaj co ludzie pisali wyżej w wątku, albo obejrzyj:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
@CosyGrave: ale się lewactwo zesrało o autora obrazka xD
Może by tak odnieść się do treści tego konkretnego obrazka, który punktuje to, że dziś to właśnie lewactwo wyznające krytyczną teorię rasy ma zapędy do robienia tego samego co kiedyś naziści, czyli segregacji rasowej. O tym jest ten obrazek. Uderz w stół, a nożyce... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@CosyGrave: @6c6f67696e: @shiromaru:

Ja całkowicie rozumiem to,
szpongiel - @CosyGrave: ale się lewactwo zesrało o autora obrazka xD
Może by tak odni...
@Humbaq:

Jeżeli są przedstawione w formie rysunkowego mema/komiksu/standupu/czegokolwiek, co ma oczywistą formę humorystyczną, a nie formę rzeczowej argumentacji na poparcie swoich tez. Tak.


A jednak nie zmienia to faktu, że dalej są to nazistowskie pamflety i nie powinny być dostępne w przestrzeni publicznej, a ludzie słusznie się burzą będąc przez nie atakowani za swoją etniczność.

Get real, ziomek. Naziści w dzisiejszych czasach są jak Yeti. Wszyscy o nich #!$%@?ą, a nikt