Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, za miesiąc zaczynam mieszkanie w stanie deweloperskim wykańczać.

O czym waszym zdaniem warto pamiętać, co tanim kosztem może mi dać duży zysk na przyszlość?

Takie porady od Mirków ;) Chętnie każdą przyjmę.

#mieszkanie #dom
  • 10
Jak najgłębsze puszki z doprowadzonym zasilaniem pod smartpstryczki.


@dran2: Co rozumiesz przez doprowadzone zasilanie pod smart włączniki? Generalnie w mieszkaniach jak ktoś chce mieć smart oświetlenie, to jedyne sensowne rozwiązanie to są smart włączniki (są już też takie pasujące do europejskich okrągłych puszek) lub moduły dopuszkowe. Takie Shelly bez problemu się mieści w standardowej puszce 60.

Nawet smart żarówki nie są na ten moment już alternatywą bo większość producentów oświetlenia przechodzi
@dran2: W nowej instalacji raczej standard. Jak robiłem projekt zmian lokatorskich i uzgadniałem z inspektorem ze strony dewelopera, to pokazałem rysunki, na których miałem wyraźnie napisane, że do włączników przewody N poprowadzić. Zrobił wielkie oczy bo nie rozumiał jak ktoś mógł przypuszczać, że tego nie będzie "bo to przecież standard".
@nibiru: Ekipę masz? Pomysł masz? Za mało czasu, żeby zrobić projekt wykończenia, ale może jakiś projektant by ci chociaż ogarnął koncepcję, co i jak rozplanować, gdzie co postawić.
@nibiru: Sprawdź jaką klapę zwrotną przy wejściu do kanału okapu zamontował deweloper. U mnie dali jakieś gówno co przepuszcza zapachy i hałas od sąsiadów a mam sufit podwieszany więc żeby się do tego dostać i wymienić trzeba teraz szafki zdjąć i sufit rozebrać.To jest podobno dobre: https://allegro.pl/oferta/klapa-zwrotna-z-magnesem-do-okapow-ms-125-blu-10587499542 Zwróć też uwagę na to żeby ekipa użyła odpowiednich rur: https://globalo.pl/rury-do-okapu-i-montaz-urzadzenia-5-zlotych-zasad u mnie tak jak w punkcie 5 zrobili redukcje przy silniku przez co
@poh: Przy zmianach lokatorskich, które robił mi deweloper, przedstawiłem tylko rysunki techniczne, gdzie i ile jakie gniazdka, wypusty oświetleniowe, włączniki z pogrupowanymi obwodami do źródeł światła. To mi robiła projektantka wnętrz w ramach projektu wykończenia. W większości przypadków, wystarczy że się umówisz z deweloperem na spotkanie i powiesz jak chcesz mieć to zrobione i sobie zanotują.