Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki

Skończyłem Mx-5 - ciężki przeciwnik... Lakier z typu jak próbujesz usunąć rysy to nie chcą dać się usunąć, jak chcesz zrobić finisz to wchodzi hejz, jak docierasz powłokę to rysujesz lakier. I najgorsze, że nie wiesz czy to brak wiedzy, czy brak narzędzi czy połączenie tych dwóch elementów. Zeszło 5 dni...

Dzisiaj pierwszy raz miałem wątpliwości, czy dobrym pomysłem jest ryzykowanie z własnym biznesmen... Czy nie lepiej wrócić do biura. Kiedy kończąc samochód, kładąc powłokę musisz od początku polerować bo cholera wie co się dzieje z lakierem (auto było malowane).

Do tego dostałem do testów lustrzankę (D40 - w liceum dałbym się pociąć za nią) - i też zderzenie, ze ścianą. Okazuje się, że duży aparat nie robi z człowieka fotografa ¯\_(ツ)_/¯ większość zdjęć, albo poruszona albo nie ostre. Ale łapcie jedno artystyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#carboners #detailing #autodetailing #cardetailing #wypolerowany #miata #wroclaw
Foxio - Cześć Mirki

Skończyłem Mx-5 - ciężki przeciwnik... Lakier z typu jak próbu...

źródło: comment_1619121517KhUHplVhvZNLcPLQ39ELMg.jpg

Pobierz
  • 13
@Foxio: no D40 to lata świetnosci ma już dawno za sobą. Jak chcesz czegoś prostszego to ogarnij sobie jakiegoś bezlusterkowca ale koniecznie z dobrym jasnym obiektywem.
@Init0: Na milion wydatków aparat jest chyba na samy końcu ;) a ten jest za gorsze. Więc bije się z myślami. W porównaniu z telefonem zdjęcia są bardziej plastyczne, ale każde wymaga obrobienia. Do tego jeszcze słabo radzę sobie z ustawieniem przesłony i punktu ostrości. Do tego słabym świetle brak stabilizacji i ciemniejszy obiektyw w porównaniu do telefonu powoduje mały ból głowy.
@Foxio: a no pewnie cenowo super, w ogole to ten aparat miał premiere w 2006 roku więc niezły z niego staruszek :D Ustawienia przeslony? Masz na obrazku niżej jak to ustawiać. Największa przesłona (czyli najbardziej otwarta) - wychodzi Ci ostry pierwszy plan, i wszystko dalej lub bliżej rozmyte - o ile dobrze ustawisz ostrość bo mozesz ustawić ostrość przed obiektem i wtedy jest dupa. Szczerze mówiąc warto probować z różnymi przesłonami
Init0 - @Foxio: a no pewnie cenowo super, w ogole to ten aparat miał premiere w 2006 ...

źródło: comment_161916451873epQjtsbp1GKqbzpzKc1Q.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Foxio: ja do takich lakierów już nie podchodzę bez primera, lakiery uni, tym bardziej po wtórnym malowaniu doprowadzają na skraj cierpliwości
@vaizik: mówisz o gyeon primer? Korzystam z car pro essence. Efekty rewelacyjne, z tym że on ma tonę maskujących wypełniaczy... Wystarczy wipe out i cały efekt wow znika.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Foxio: tak ale zrobić klasycznie dobre cięcie, Finish, i potem zarzucić primer dopiero, primer doda Ci jakieś 2-3h pracy ale chociaż będzie bezstresowo i cudawianki ci nie wyjdą przy powłoce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Foxio: no i gitarka, oby jak najmniej takich lakierów, sam się ostatnio z podobnym mierzyłem więc wiem ile to roboty, piona ( ͡ ͜ʖ ͡)