Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jako człowiek pracujący kilka lat (w kilku firmach) w pracach fizycznych na hali zawsze zastanawia mnie jedno - jak po skończonej 8 czy 12 godzinnej pracy można się nie iść kąpać w pracy czy nawet obmyć w umywalce?

Przecież to jest mega obrzydliwe, jestem w stanie zrozumiem że niektórzy nie mają zaufania do np czystości jakichś łaźni w swoich firmach ale przecież nawet w zwykłej umywalce da się w podstawowym zakresie obmyć. A nie po takiej zmianie przebierać się w "czyste" ubrania.

Potem tacy wchodzą, wychodzą do szatni, na halę i z daleka trzeba mijać bo śmierdzi. I ten problem nie tyczy się tylko jakichś pato Januszy ale czasami też młodych odpicowanych pozornie ludzi.

#pracbaza #praca #pracafizyczna
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
przebierać się w "czyste" ubrania.


@sylwke3100: przecież te ciuchy i tak idą do prania, też bym wolała się u siebie kąpać jak z jakimiś grzybami

@dziecielinapala: Tylko że tu chodzi o zwyczaje obmycie nawet się. Po 8h w upale w stroju roboczym człowiek będzie niezbyt przyjemnie pachniał, do tego nie wszystkie prace na wszystkich stanowiskach są "czyste"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: no ale czego nie rozumiesz gościu wychodzi z pracy jedzie do domu i od razu sie myje w chacie nie musi taszczyc do pracy recznika klapek mydla czy tam innych rzeczy.

@Positano1: Przecież tego nie musisz taszczyć. Od tego masz szafkę w pracy na hali( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: ja też jak mam możliwość, to biorę prysznic po robocie w pracy, a że obecnie nie mam, to jestem zawiedziony ( ͡° ʖ̯ ͡°)


No i oszczędzanie na wodzie w domu to jest to :D

@Jason_Stafford: Ja osobiście nie biorę tego w kategorii oszczędności bo i tak często trzeba ponownie w domu się ogarnąć (np jak wracasz rowerem, w upalny dzień itd) ale bardziej w
@sylwke3100: pytanie pierwsze: ilu ludzi wychodzi jednoczesnie po zmianie do domu? Na pewno dla wszystkich starczyloby prysznicow/umywalek? Czy sterczeliby po godzinie czekajac na swoja kolej?
Pytanie drugie: czy czesc z nich czasami nie jezdzi rowerem? Znow sie spoca zanim dojada do domu.
Pytanie trzecie: czy czesc z nich po robocie nie smiga od razu na silke/pobiegac?
Pytanie czwarte: pracowalem swojego czasu w 2010 na produkcji, magazynie oraz pozniej na spawalni i
@sylwke3100: Ja też pracuję po 12 h i też po pracy nie biorę prysznica (chyba że po robocie nie wracam do domu, a jadę jeszcze coś załatwiać, to wtedy tak). Dlaczego? Nie biorę go dlatego, bo zaraz wskakuję w ciuchy w których i tak przyszedłem już do roboty i muszę i tak wrócić do domu. Wracając do domu i tak musiałbym wskoczyć pod prysznic jeszcze raz, bo czułbym się po prostu