Wpis z mikrobloga

Jak byście się zastanawiali jak wygląda w praktyce to "wygenerowanie emocjonalnego zapotrzebowania na szczepionki" to to co się odwala dzisiaj pod tagiem #koronawirus jest świetnym przykładem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 119
  • Odpowiedz
@robertx: Ten rząd może zrobić z polactwem co zechce. Ci ludzie łykną każdą propagandę. Jak w 3 stacjach tv i na 3 portalach oraz kanałach YouTube rozrywkowo-naukowych z influencerami powiedzą, ze smarowanie się kałem to ochrona przed covidem i pan minister na konferencji powie że od dziś ludzie mają obowiązkowo się nim smarować to będą żądać od policji zamykania czystych ludzi. To jest niedorzeczne, wręcz absurdalne.
  • Odpowiedz
@Drmscape2: Niedorzeczne i absurdalne jest łamanie praw człowieka i segregacja sanitarna. Jak w PRLU rządowi propagandyści kazali strzelać do AK-owców lub naziści z III Rzeszy twierdzili, że Żydzi przenoszą tyfus to w tamtych czasach pewnie klaskałbyś i sam latał za żydami.
  • Odpowiedz
Niedorzeczne i absurdalne to jest podważanie dekad rozwoju medycyny i metody naukowej


@Drmscape2: Przypadkiem tej samej która rok temu twierdziła, że do opracowania bezpiecznych szczepionek potrzebuje minimum 3 lat? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Przypadkiem tej samej która rok temu twierdziła, że do opracowania bezpiecznych szczepionek potrzebuje minimum 3 lat? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@robertx: Potrzebne źródło.
Szczepionka powstała szybko bo:
1. prace trwały de facto od pojawienia się SARS 2 dekady temu,
2. wpompowano w badania niespotykaną ilość gotówki bo zwyczajnie było zapotrzebowanie i koncerny miały pewność zwrotu z inwestycji. Część badań klinicznych była prowadzona równolegle. W zwykłych okolicznościach trwa
  • Odpowiedz
@Drmscape2: A może dlatego, że pominięto fazę testów? I nie wiadomo jak te szczepionki współgrają z innymi lekami? Podrzuć badania jak szczepionka dowolnej firmy na koronawirusa reaguje z azathiopriną czy methypredem, bo kogo z lekarzy nie zapytam to mówi, że takich badań nie było czasu przeprowadzić i ewentualne szczepienie to na własne ryzyko
  • Odpowiedz
@robertx: Nie pominięto żadnej fazy testów. Nie od dziś i nie od wczoraj szczepienia są dla osób zdrowych. Normalne, że pierwsze chce się zaszczepić zdrową populację jak najszybciej, a dodatkowe badania dopuszczające do szczepień kolejne grupy (jak ciężarne, czy młodzież) lub wykluczające interakcje z przyjmowanymi lekami pojawią się z czasem. Mieliby wstrzymywać szczepienia podczas kryzysu bo ten ułamek ułamka ludzi, którzy chorują przewlekle lub przyjmują określone leki nie wie, czy
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: Nie żaden symbol oblężonej twierdzy tylko ukazanie rzeczywistości. Dopóki nie zaczęliście klaskać zamordystom, którzy od roku ograniczają społeczeństwu prawa człowieka to miałem w nosie czy sobie klaskaliście do Olejnik w TVNIE czy do Holeckiej w TVP to w zasadzie mnie nie interesowaliście i mogliście sobie każdą pierdołę postulować. Jak dobraliście się do normalnych ludzi to przegieliście pałę i trzeba wam to pokazywać na każdym kroku.
  • Odpowiedz
@wladyslaw-krakowski ja nie klaszczę zamordystom, bo mam ich dość tak samo jak Ty. Ja klaszczę nauce i naukowcom, którzy lata pracy poświęcili aby wyprodukować coś co powstrzyma rozprzestrzenianie się chorób, a teraz przyjda jeden Oskarek z drugim i zaczną pisać, że to jakieś teorie spiskowe. Was i waszych głupot też już mam dość, tak samo jak zamordystycznych działań rządu.
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: Ale to wy chcecie segregacji sanitarnej i zabierania praw obywatelskich ludziom którzy z różnych przyczyn się nie szczepią. Mnie generalnie te szczepionki w ogóle nie obchodzą. Nie zamierzam ich dyskredytować, omawiać ich składu, szukać tam 5g, chipów czy innych pierdół. Wręcz zalecałbym je osobom, które się obawiają i chcą zwiększyć szanse lżejszego przejścia covida, zresztą jak przy grypie, oczywiście po konsultacji lekarskiej.
  • Odpowiedz