Wpis z mikrobloga

Mam problem z podłączeniem Xbox One S do wifi. Podczas wstępnej konfiguracji normalnie łączy się z moim routerem, a gdy już wszystko jest ogarnięte i chcę wejść np. w katalog gier Game Pass to nagle urywa połączenie i za nic nie mogę się połączyć ponownie z routerem. Wyskakuje komunikat "Nie można uzyskać połączenia z siecią bezprzewodową" i jakieś 5 kroków, jak rozwiązać ten problem, z których żaden nie działa. Próbowałem zmieniać ustawienia w routerze, resetować go, ręcznie dodawać IP w konsoli itp, ale bez skutku. Również resetowanie samej konsoli nic nie daje.
Dodam, że z hotspotem z telefonu xbox łączy się bez problemu i internet śmiga.
Ktoś miał podobny problem i/lub wie jak go rozwiązać? Liczę na waszą pomoc (,)

#konsole #xbox #xboxone #informatyka
  • 5
  • Odpowiedz
@Cineek: Hm a konsola przywrócona do ustawień fabrycznych? Inne urządzenia sprawiają problem z wifi? 2,4 ghz czy 5?
Jest opcja że w jakiejś kwestii się nie lubią i tyle
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@L3gion 2,4 ghz. Właśnie laptopy, telefony i tv nie mają problemu z wifi, tylko konsola. Kupiłem używaną od kumpla i u niego bez problemu łączyła się z wifi, więc ewidentnie wina leży po stronie routera, tym bardziej ze z hotspotem z tel. konsola łączy się bez problemu . Tylko nie potrafię ustalić jaki problem jest z tym routerem
  • Odpowiedz