Wpis z mikrobloga

Koronowirus ma też dobry strony - uświadomił mnie jak wielu jest idiotów na wykopie.

Post numer 1 w gorących to "beka" z tego że z 14 na 15 maja jest znoszonych cześć ograniczeń:

14 maja - stare baby patrzą się na ciebie idącego bez maseczki jakbyś chciał je zabić

15 maja - stare baby chodza bez maseczek bo pan pozwolił


Jak wy chcecie żeby to działało? Żeby znoszenie nakazu używania maseczek trwało tydzień, i każdego dnia można zsunąć o centymetr czy co #!$%@?? xD

Powiem wam więcej, jak wchodzą nowe akty prawne w życie to one też wchodzą z dnia na dzień! Niesłychana historia, co? Niezłe świrusy w tym sejmie, np 29 kwietnia pewno prawo nie obowiązuje a 30 kwietnia nagle zaczyna obowiązywać :O

A to nie wszystko, ogarnijcie że pełnoletnim też się stajecie (chociaż sądząc po poziomie wypowiedzi to sobie jeszcze trochę poczekacie) z dnia na dzień! Jednego dnia nie byliśmy pełnoletni, a drugiego dnia już jesteście, jednego dnia nie możecie kupić alkoholu, a drugiego możecie! #!$%@? co?

#koronawirus #bekazwykopkow
  • 57
Dlaczego rozporządzenie wrzucone 23:45 ma działać od północy, zapowiedziane dwa dni wcześniej na twitterze, zamykające komuś biznes na miesiace, to nie problem a niesienie masek na zewnątrz wymaga tygodni


@taktoto: Może dlatego że ograniczenia są nakładane w pośpiechu bo czas jest ważny w walce z koronowirusem, a znoszenie restrykcji jest po prostu planowane?

wystarczy zdjąć nakaz choćby od jutra, a nie #!$%@? się w kolejne odkładanie tego na wieczne dwa tygodnie.
@crespo: Myślę że inaczej rozumiemy pojęcie "wolności". Dla mnie stosowanie się do zaleceń rządu walczącego z epidemią nie ma wiele związanego z szacunkiem do samego siebie i samodzielnym myśleniem.

Inaczej by było gdyby nakazy rządu były urągające mojej godności lub pozbawione racji bytu, ale noszenie maseczek w czasie epidemii nie wydaje mi się być niczym takim.
@Passer93: To może przestań brać wszystkiego na chłopski rozum i posłuchaj nauki, która mówi o tym że noszenie maseczek na zewnątrz nie ma sensu o czym mówi od tygodni nawet bardzo restrykcyjna rada medyczna ale nasz kochany pan minister ekonomista socjopata jej nie słucha bo boi się że jego bydło bez „kagańców” będzie się zachowywać nieodpowiedzialnie. Jeżeli lubisz być traktowany jak idiota to ok, ja na przykład nie lubię i dla
@Passer93: Maseczki na zewnątrz nie mają sensu, po prostu. Nie jestem z tych co "haha beka kovidianie", sam przeszedłem te chorobę, podobnie jak ~połowa rodziny i znajomych. W sklepie, autobusie- ok, jest jakiś sens noszenia. Ale przymus zakładania na ryj maski na pustej ulicy i marnowanie środków milicji na gonienie kogoś kto zdejmuje maseczke w dół po wyjściu z zatłoczonej biedronki jest w takiej sytuacji #!$%@? i powinien być usunięty natychmiast.
To może przestań brać wszystkiego na chłopski rozum i posłuchaj nauki, która mówi o tym że noszenie maseczek na zewnątrz nie ma sensu o czym mówi od tygodni nawet bardzo restrykcyjna rada medyczna


@crespo: Nauka nie działa na zasadzie że jedna osoba coś ogłosi w wywiadzie RMF i to jest stanowisko nauki. Jest coś takiego jak "konsensus naukowy" na dany temat, i obecnie ciężko jest jednoznacznie stwierdzić czy maseczki są skuteczne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Passer93: to jest właśnie brak zrozumienia tego z czego ludzie śmieją. A śmieją się z durnych ograniczeń i absurdalnych ram czasowych, a nie z samego faktu ich znoszenia. Po co trzydniowy odstęp pomiędzy otworzeniem sklepów i hoteli? Żeby Polak robak się nie zesrał za bardzo ze szczęścia? Wszystko powinno zostać otworzone już natychmiast bez żadnych głupich ceregieli.
Po co trzydniowy odstęp pomiędzy otworzeniem sklepów i hoteli? Żeby Polak robak się nie zesrał za bardzo ze szczęścia? Wszystko powinno zostać otworzone już natychmiast bez żadnych głupich ceregieli.

@resuf:

Może dlatego żeby kontrolować sytuacje, i robić to stopniowo? Może chcą sobie dać czas i po otworzeniu sklepów obserwować sytuacje i mieć czas na ewentualne zareagowanie i przedłużenia otworzenia hoteli?
Może nie chcą wszystkich ludzi rzucać naraz na ulice i w
@resuf: Nie mam pojęcia, nie jestem ekspertem ¯\_(ツ)_/¯ Może po prostu będą obserwowali liczbę nowych dziennych przypadków.
Bardziej też chyba chodzi o to że nie chcą wszystkich wypuścić naraz. Jak otworzą sklepy to wszyscy co na to czekali rzucą się jak szaleni. To samo z hotelami/restaruacjami. Zakładam że chcą rozłożyc to w czasie.
@Passer93: lol, badania potwierdzają, że Noszenie maseczki na otwartej przestrzeni ma sens tylko gdy nie jesteś w stanie zachować dystansu np. w tłoku na przystanku. Mijanie się z inną osobą na ulicy nie niesie ryzyka zakażenia. Politycy otwarcie przyznają ze noszenie maseczek na świeżym powietrzu ma tylko znaczenie behawiorystyczne. Ergo tresuja cie jak zwierzę, bo prawdopodobnie nie założyłbyś maseczki wchodząc do sklepu. Jak się z tym czujesz?