Wpis z mikrobloga

korzysta już ktoś od dłuższy czasu z RCS? wady, zalety? jeżeli w danej chwili mamy dostęp do sieci komórkowej i włączony internet to co pierwsze się wyśle jako wiadomość RCS czy SMS?

pytam bo u mnie przy zmianie telefonu pojawiła się dopiero opcja RCS no i nie wiem, mam wybór domyślnego typu przesyłania wiadomości wiec rozumiem, że muszę tutaj ustawić RCS bo wtedy z automatu jest loteria i raz może mi pobrać z konta jak za SMS a raz RCS?

wady - no cóż funkcję RCS musi mieć druga strona a nie każdy może więc trzeba zostać przy SMS więc przy dzisiejszych cenach pakietów no limit które kosztują max 35 zł to ten RCS jest dobrym rozwiązaniem, rozumiem, że to funkcja czatu i odpowiednik iMessage, natomiast dużo numerów jest jeszcze stacjonarnych więc i tam potrzebujemy tradycyjne rozmowy więc jakiś pakiet minut trzeba posiadać

oczywiście założenie w przyszłości jest taki, że rezygnujemy z tej opcji i wszystko będzie odbywać się poprzez dane komórkowe

#andorid #siecikomorkowe #telefony #smartfon
  • 4
@FightMaker: czyli RCS mija się z celem jako alternatywa dla SMS bo i tak mogą Ci pobrać z konta a osoba z którą piszesz nie będzie Ci co dzień meldować, że korzysta z RCS