Wpis z mikrobloga

#pomoc #motoryzacja #polska

Drodzy Mircy i Mirunie,

Potrzebuję waszej pomocy. Wczoraj w nocy, wracając do domu po pracy autem służbowym (Fiat Ducato) rozwaliłem oponę najeżdżając na rozwalony kamienny słupek (pic rel).
Od rana przetrzepuję olx, allegro, gumtree i niestety bez skutku - wszystko rozmiar opony jest niezbyt popularny i nie mogę znaleźć nikogo, kto w długi weekend byłby w stanie mi pomóc.

Opony Kormoran Vanpro Winter 215/70R/15C 109/107 - 1030/975 kg.

Auto potrzebne jest mi do pracy na poniedziałek wieczór, do przejechania mam około 600km z domu do roboty. Jestem w czarnej dupie i nie wiem co mogłoby się wydarzyć, abym taką oponę znalazł...
Jeżeli jakaś dobra duszyczka z #warszawa i okolic, lub z #podkarpacie czy #lubelskie wie coś na temat to byłbym niesamowicie wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Jeżeli zapomniałem o jakimś tagu to dodajcie pls!
albinos123 - #pomoc #motoryzacja #polska 

Drodzy Mircy i Mirunie,

Potrzebuję wa...

źródło: comment_1619861720Ge2q9LWZbmXrfboOP0OtFv.jpg

Pobierz
  • 16
@albinos123:
@BajerOp: @Pangia:
faktycznie jakiś dziwny rozmiar z reguły jest 225 a nie 215

akurat sporo mam do czynienia z busami PSA, nigdy nie spotkałem się z 215 tylko zawsze jest 225, fabrycznie też na takich wychodzą. Jedynie różnice są w profilu w zależności od wielkości busa.

Edit, opie nie masz zapasu ? czasami są pod spodem przyczepione do podwozia schyl się i zobacz obok tylnej belki.
@Zales360: #!$%@? pan... kormoran nie jest zły. Jechałem na kormoranach kiedyś w totalną snieżyce że drogi białe i normalnie kleiły, wysiadłem patrze co to za opony bo dają radę, czytam kormoran. tak samo w deszczu, dębica czy barum to może kormoranowi ranty czyścić o nonamach chińczykach nie wspominam.
@Zales360: Nie żeby coś ale akurat ten model Kormorana jest jednym z najlepszych jaki można wyrwać na rynku. Do busa sprawdza się idealnie, bieżnik praktycznie nie schodzi, świetnie trzyma się asfaltu/śniegu/błota a komplet 4 opon kosztuje 1400zł i wystarcza na bezproblemowe przejechanie 70 tysięcy kilometrów
@r5678: Często ludzie z zakładają 215 a nawet 205/70 żeby były mniejsze opory toczenia. Poza tym tuta mowa o zimówkach a jak wiadomo węższa opona to mniejsza powierzchnia styku a więc więcej kg na cm^2 przez co lepiej trzyma się drogi a przez śnieg się przebija a nie ślizga po nim