Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 65
Zasyanawaia mnie jak to jest możliwe że żabka wciąż obchodzi zakaz handlu w niedzielę. Ile w tym przypadku a ile korupcji. Dziwne jest to że żabka robi się pocztą a potem wchodzi zakaz handlu w niedzielę ale wyjątkiem punktów pocztowych ( większość poczt jest zamkniętych w niedziele) ciekawe - myślę że warto byłoby to dogłębnie sprawdzić. Wyobrażam sobie scenariusz że ktoś się dogadał i skonstruował prawo dla żabki a nie odwrotnie #zabka
karol1213 - Zasyanawaia mnie jak to jest możliwe że żabka wciąż obchodzi zakaz handlu...

źródło: comment_1620027185e23VjVWgZHPvtWKixS1OMz.jpg

Pobierz
  • 36
@karol1213: "Krzysztof Krawczyk, prezes polskiego oddziału międzynarodowego funduszu CVC Capital Partners, właściciela firm Żabka Polska i PKP Energetyka, podpisał 18 stycznia 2019 list intencyjny o współpracy z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka."

Zrodlo:
https://oko.press/co-laczy-rydzyka-macierewicza-zabke-zakaz-handlu-w-niedziele-i-prywatyzacje-pkp/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@karol1213: przecież w większości Żabek to w niedzielę pracuje tylko franczyzobiorca i jego rodzina, mało jest tych korzystających z obejścia poprzez punkt pocztowy, ja o takich to tylko czytałem w necie jak to Żabka obchodzi prawo, a jeszcze takiej na żywo nie widziałem.

No i nie oni jedni korzystają z takich wyjątków, np. Biedronka też na dworcach otwarta, na Centralnym w Warszawie wczoraj od rana do 23:30 i tam cała załoga
@Templar: moja zabka jest otwarta w niedziele 6-23 bo kurierzy dpd zamiast łazić po blokach dropują paczki w niej tak czy siak, placówka pocztowa jest czyli, ile razy już zalando tam odbierałem. blokowisko praga południe
@NorthWarrior: Nie wiem jak to wygląda, niewiele mi mówi to co napisałeś, ale np. w lewiatanie u mnie jest wywieszka "punkt pocztowy" i takie sklep jest otwarty w niedziele. Ofc nie wszystkie, tylko wybrane sklepy z tego co zauważyłem.
@Vadzior W prawie jest tak, że jak najbardziej masz prawo otworzyć sklep w niedziele jak za ladą stoi wlasciciel lub ktos z rodziny a nie szeregowy pracownik. Jak ktoś ma kilka sklepów to obchodzi to jako placowka pocztowa
@NorthWarrior: Aha. No wgl nie kojarzę żadnego osiedlowego sklepu gdzie na co dzień jest właściciel za ladą i żeby w niedzielę był otwarty. Jedynie żaba no i lewiatan o którym wspomniałem.