Wpis z mikrobloga

@groovyK: Fajnie, ale nie ma się co nakręcać. Niestety większość uniwersów gier sprawdza się tylko w grach IMO Film/serial jest po prostu zbyt ubogi i nie uciągnie tyle wątków i wymiarów co gra ¯\_(ツ)_/¯
@ruda_stuleja: Ale to nie jest kwestia tego, że filmy i seriale o grach to #!$%@? gatunek, tylko że ludzie którzy je robią często nie mają na nie pomysłu. Po drugie rzadko ktoś chce wydawać na to większą kasę, bo to oczywiste, że więcej ludzi obejrzy Bonda czy Avengersów, czyli marki znane każdemu, niż coś co trzeba od zera wypromować, bo nikt poza graczami nie zainteresuje się taką produkcją.

Filmy z takich
@Murasame: XD Tylko że Marvel MCU, a Marvel z komiksów to dwie różne rzeczy. To ile postaci tam wykastrowali i nagwałcili, żeby podeszło to pod pseudofajną action teen drame dla 15 latek to jest dla mnie zbrodnia.

Filmy z takich bogatych światów przede wszystkim powinny się skupiać na wybranym wycinku świata/historii, bo inaczej jeśli chce się upchać wszystko, to wychodzi z tego jedna wielka kupa.


Dlatego to nawet dobrze brzmi, że
@ruda_stuleja: Ja bym bardzo chciał, żeby to się udało, bo lubię to uniwersum i według mnie ma potencjał na coś w stylu Gry o Tron. Widziałbym tutaj to tak, że każdy sezon skupiałby się na innym regionie albo wybranej grupie postaci i cały czas ciągnie się przy okazji jakiś główny wątek, a tutaj jest olbrzymie pole do popisu, bo można skupić się na Ryze czy powrocie pustki, walce Darkinów, zagrożeniu ze
@Murasame: Każde bardziej popularne uniwersum ma sporo do zaoferowania na odtworzenie sukcesu nawet GoT (które akurat dla mnie było mega nudne i po pierwszym sezonie ledwo zacząłem drugi, żeby w połowie skończyć). Tylko tak jak mówię, jeszcze jakoś nie bardzo udało się to przenieść na odpowiednim poziomie z gier, bo IMO po prostu tylko w grach oddasz tak wiele wątków. Plus gra jednak jest o wiele dłuższym doświadczeniem na zapoznanie się
@ruda_stuleja: To ciekawe co piszesz, bo LoL jako gra prawie w ogle nie opowiada własnej fabuły ( ͡° ͜ʖ ͡°) Istnieją pewnie interakcje w grze pomiędzy postaciami itd. ale głównie lore jest przedstawiane w formie krótkich opowiadań i właśnie filmików, a od pewnego czasu także w komiksach.