Wpis z mikrobloga

@edantes: ale serio skoro szczepionka chroni przed ciężkim przebiegiem, to dlaczego wszyscy według niektórych POWINNI się szczepić, żeby nie zarazić tych poniżej 99%?
@sylben: i) nie wszyscy się zaszczepią, bo nie chcą albo nie mogą - chronisz tych którzy tego nie zrobią, ii) szczepionka ma wysoką, ale nie 100% skuteczność, iii) nie wiadomo jak długo szczepionka działa
więc miło byłoby gdyby częśc Polaków zaszczepiła się wbrew swojej woli, żeby chronić jakiś procent ludzi, którzy nie mogą się zaszczepić, bo mają alergię i dla tych na których szczepionka nie zadziałała? xD i skoro szczepienie będzie powtarzane co jakiś czas to powinni oni robić to kilkukrotnie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Adwokat_Boga: możliwe że bardziej chodzi o powikłania (sam przeszedłem covid i jak potrafiłem 100+ km na rowerze zrobić lekko tak teraz osiągnięciem jest 30 - po miesiącu). Niektórzy mają zdewastowane płuca. Dodatkowo głównym zadaniem szczepienia jest uchronienie przed hospitalizacja. Teraz adaptują całe szpitale pod szpitale covidowe. Dzwoniłem na sor i mówili że jedynie po umierających jadą (miałem silny ból, ledwo doczolgalem się do ubera).

Szczepionka to nie tylko śmiertelność, czasami trzeba
@sylben: ale przecież nigdzie tak nie napisałem xD wtf gościu. Pisałem wyżej, że szczepienia są dobrowolne i tak pozostanie. Zmuszanie dorosłych, świadomych ludzi do przyjmowania czegokolwiek jest nieetyczne, każdy podejmuje swoje decyzje.

@kochamschabowe: u mnie to samo, po covidzie dużo gorsze wyniki na rowerze, a przechodziłem prawie bezobjawowo. Moja różowa przechodziła ciężko, dwa tygodnie mocnego kaszlu, gorączka, spanie po 16h na dobę.