Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2747
Mirki! Jako, że coraz więcej z was ma możliwość zapisania się na szczepienie przeciwko covid-19 pamiętajcie, że wykop nie jest reprezentatywnym odzwierciedleniem opinii społeczeństwa i to, że szurskie i antyszczepionkowe opinie słychać tu tak głośno, to nie znaczy, że ludzi o takich poglądach jest tylu w rzeczywistości. Niech zwycięży zdrowy rozsądek i nauka, zaszczepmy się wszyscy na pochybel niedouczonym baranom!

#koronawirus #covid #szczepienia #nauka
  • 255
  • Odpowiedz
Niech zwycięży zdrowy rozsądek i nauka


@MichelDeProteina: to własnie zdrowy rozsądek i nauka podpowiada żeby młodzi zdrowi ludzie poczekali z szczepieniem bo szczepionki są dalej w fasie testów, w tym przypadku na nas obecnie, szczepi się ludzi i patrzy na efekty. Rozumiem jeszcze szczepienie starych ludzi, bo są w jakiejś grupie ryzyka. Ale robienie nagonki na szczepienie wszystkich bez wyjątku i jeszcze straszenie że jak się nie zaszczepisz to zabierzemy Ci
  • Odpowiedz
Poglądy szura, składają się z sieci takich "argumentów". Zazwyczaj obalenie każdego z osobna zajmuje mało czasu, ale gdy to zrobisz, szur natychmiast odpina go od sieci i chwyta się pozostałych. Gdy wrócisz do rozmowy za jakiś czas, okazuje się że obalone już argumenty wróciły do sieci.


@dac_oficjal opisał to dość dobrze @DanteTooMayCry. Choć jak napisałem, wolę popierać swoje argumenty dowodami a to zajmuje sporo czasu. Poza tym często pada argument o
  • Odpowiedz
  • 20
@Khaine Najgorsze że np. Płaskoziemcy są na ogół niegroźni (poza ekstremami jak ten typ z USA co sam budował rakietę i zginął). Antyszczepy nie dość że są zagrożeniem dla siebie i bliskich to dla całej reszty normalnego społeczeństwa. Za szerzenie antyszczepionkowych szuryzmów powinien być paragraf i sztum, może to by ich uciszyło.
  • Odpowiedz
Nie no. Jakbyś WIEDZIAŁ, że są lepsze to byś dokładnie wiedział na co się powołać, a nie dopiero przeszukiwać internetowe zasoby, aby zobaczyć, które to badanie potwierdzi Twój punkt widzenia. Wklejony to link to dokładnie ten sam wątek.


@DanteTooMayCry Ale wiesz że mogłem nawet czytać te badania kiedyś, ale po prostu nie znam ich ADRESU na pamięć więc musze go ponownie wyszukać? Przecież to sie w żaden sposób nie wyklucza...

Nic takiego
  • Odpowiedz
Antyszczepy nie dość że są zagrożeniem dla siebie i bliskich to dla całej reszty normalnego społeczeństwa. Za szerzenie antyszczepionkowych szuryzmów powinien być paragraf i sztum, może to by ich uciszyło.


@zbiku90: Problem w tym, że to są ludzie tak #!$%@?, że jak zaczniesz ich zamykać za szerzenie niebezpiecznych informacji, to zaczną #!$%@?ć że REŻIM WALCZY Z PRAWDĄ I ZACZĄŁ SIĘ BAĆ. Zamkną się w swojej chłopskorozumkowej twierdzy jeszcze bardziej i tylko
  • Odpowiedz
sam jesteś szur bo są ogólnodostępne badania w internecie, tylko trzeba mieć iq wyższe od ameby czego wam brakuje


@PanPiPi: Już widzę jak ty umiesz przeczytać publikacje po angielsku z zakresu wirusologii czy epidemiologii XDD

wróć. Od pantofelka. Bo wystarczy 10 minut po żadnego researchu żeby obalić to jakim jesteś kretynem


@PanPiPi: A teraz po polsku.

to co wy kretyni robicie nazywając innych szurami to jest zwykle lustrowanie siebie w
  • Odpowiedz
@Falco_Peregrinus: Ale na pewno zmniejsza szansę, że wszyscy się mylą. Oczywiście nie wyklucza tego, ale przypadki kiedy "jeden naukowiec geniusz obalił konsensus" można policzyć na palcach jednej ręki, pomimo tego że tak dobrze zapadają nam w pamięci(a może nawet dokładnie dlatego - bo są wyjątkowe)
  • Odpowiedz
zaszczepmy się wszyscy na pochybel niedouczonym baranom!


@MichelDeProteina: najlepsze, że oni się kreują na takich oświeconych, a nawet poprawnie po polsku pisać nie potrafią xD pomijam już czytanie ze zrozumieniem, bo jak nie napiszesz do takiego jak do debila, to dorobi sobie własną ideę tego, co chciałeś napisać, opartą na jego szurowskiej wyobraźni xD
  • Odpowiedz
pomijam już czytanie ze zrozumieniem, bo jak nie napiszesz do takiego jak do debila, to dorobi sobie własną ideę tego, co chciałeś napisać, opartą na jego szurowskiej wyobraźni xD


@Ranger: Ponadto oni zarażają swoimi psychozami normalnych ludzi, bo im częściej szury swoje urojenia #!$%@?ą, tym większa szansa, że komuś normalnemu od tego odbije bo zacznie działać jakiś efekt potwierdzenia, i ktoś kto całe życie wierzył, że szczepienia są ok zacznie mieć
  • Odpowiedz
@ItsFine:

Ale wiesz że mogłem nawet czytać te badania kiedyś, ale po prostu nie znam ich ADRESU na pamięć więc musze go ponownie wyszukać? Przecież to sie w żaden sposób nie wyklucza...


Chłopie. Skoro wiesz czego szukać to jest to chwila. Dyskutuję na wykopie od lat w takich tematach i jeśli coś WIEM to też dokładnie wiem czego szukam na poparcie swoich słów i wystarczy na to chwila.

Ale, gdy jest
  • Odpowiedz
ktoś kto całe życie wierzył, że szczepienia są ok zacznie mieć wątpliwości


@Khaine: Paaanie, sam się dałem na to zrobić... Przez czytanie tych wysrywów na wykopie zacząłem mieć delikatny dystans do szczepień... Niestety, zanim miałem okazję się zaszczepić, to złapał mnie covid i w dwa dni choroby cały zdrowy rozsądek mi powrócił.

  • Odpowiedz
@ItsFine: zgadza się, ale OP pisał o społeczeństwie i wykopkach, a tutaj ich zdanie nie ma żadnego znaczenia. Chyba, że mówimy o psychologii tłumu, wtedy już tak, ale wtedy znowu przestaje to mieć cokolwiek wspólnego z faktami na temat skuteczności i bezpieczeństwa tych szczepionek.
  • Odpowiedz