Wpis z mikrobloga

Ach ci pedalarze xD


Art. 16. 5. Kierującypojazdem zaprzęgowym, rowerem, wózkiem rowerowym, motorowerem, wózkiem ręcznym oraz osoba prowadząca pojazd napędzany silnikiem są obowiązani poruszać się po poboczu, chyba że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch pojazdu utrudniałby ruch pieszych.

Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym


#rower #motoryzacja #heheszki
mentari - Ach ci pedalarze xD

SPOILER

Art. 16. 5. Kierującypojazdem zaprzęgowym,...

źródło: comment_16201300207QJORZdOwNfMCZdchjqBXP.jpg

Pobierz
  • 24
są obowiązani poruszać się po poboczu


@mentari: O ile jest oznakowane i przystosowane do takiej jazdy. Jeśli nie nie można tam jechać i po to jest linia ciągła.
@kuraku: kurła, faktycznie xD Sam jesem weekendowym rowerzystą od czasu do czasu i nie wiem czemu niesamowicię kisnę z tych ubercyklistów w trykotach #!$%@? sponsorami że ich prawie w ogóle nie widać, rękawiczki neoprenowe, jakieś tam trackery, endomonda i inne gadżety podczas gdy ja spokojnie jadę sobie 15km/h jak dziadek grzybiarz poboczem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może dlatego że moja dupa by w ten trykot nawet nie
@mentari: zrobiłem w ciul km na rowerze, ale dalej wstydzę się tych typów, albo może inaczej, gardzę takimi. Ja #!$%@? na drodze jestem najbardziej narażony przy wypadku, to nawet zdrowy rozsądek by mi po prostu kazał jechać z boku, jesli nie byłoby tam szkieł czy coś, ale co się dziwić, w pabianicach to się #!$%@?, regularnie.

Brzydzę się takimi typami.
@PiersiowkaPelnaZiol: Na video pisze "wyścig kolarski" - nie znam sytuacji ale może to był oficjalny event tylko ochraniarze nie dopilnowali i wpuścili "cywila" albo sam się wepchnął?

Szukam trochę wytłumaczenia , jako "pedalarz" nie jestem w stanie znaleźć uzasadnienia ani powodu na robienie takich farmazonów w normalnym ruchu. Szczególnie że to duża grupa a nie jakiś pojedyńczy straceniec.