Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie do dzisiejszego polskiego na maturze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Temat 1 (Lalka) Czy ambicje pomagają w osiąganiu celu alb coś w tym stylu...
2 argumenty z Lalki i 1 argument z Dziadów 3.

PYTANIE: Czy można było się nie zgodzić z tezą? Napisałem tezę i dodałem coś w stylu "moim zdaniem nie" i rozwinąłem temat. Dwa pierwsze argumenty o tym że Wokulski postawił sobie za wysoko poprzeczkę i doprowadziło go praktycznie do śmierci itp... a z Dziadów 3 o Konradzie i jego planie zabicia cara, gdzie jego ambicje były wielkie a samo wykonanie słabe... Zamiast odnieść się do podanego tekstu odniosłem się do całości i do jednej sceny czy jeśli mając ponad 400 słów i ten jeden zły argument punkty będą liczone czy kardynalny xD?

Do poprawki czy może być?

#matura
  • 9
@Darkosss: xDDD Napisałem że był postacią tragiczną, miał objawienia postaci religijnych, wmówił sobie że musi zmienić coś w swoim kraju Rosji a jedynym celem do tego będzie obalenie cara. Miał wielkie plany i ambicje jednak jego wykonanie było praktycznie niemożliwe i poleciał z motyką na słońce. Nie czytałem tych Dziadów nawet i tylko to zapamiętałem xD Chyba to co napisałem wystarczy...
@Darkosss: Myślę że z sensem pisałem i raczej o pomylenie imienia bohatera nie powinien być kardynalny xD Bardziej martwi mnie że łączna suma błędów doprowadzi do kardynalnego jednak słyszałem by dostać kardynalny to trzeba ładnie nawywijać tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)