Wpis z mikrobloga

jestem rookie w budowlance ale mam zapał i ambicję więc proszę bez heheszków :)
potrzebuje wybudować nowe scianki działową w mieszkaniu. ot przesuwamy zeby powiekszyć jeden pokój kosztem drugiego i przesunąć drzwi w lepsze miejsce. do wymurowania. jedna sciana pełna 9m2 i prostopadła do niej sciana 6m2 z dwoma otworami na drzwi. najlepiej zrobiłbym to sam bo wiadomo #kryzys a i majstrów ni ma na zawołanie.

podpowie ktoś w telegraficznym skrócie jak zacząć? w sensie jak ustawić 1 rząd od podłoża. potem sobie poradzę bo mam dwie prawe ręce. rozumiem na logike, że muruje poniżej wylewek ( które własnie skuwam ) i nowe wylewki umocują go w podłożu. ale czy te nowe działówki to trzeba gdzieś po bokach przytwierdzić jakimiś takimi wichastrami do nosnej i wkrętami do pustaka?

jaki pustak najlepszy? pełny 8cm, ? czy może jakaś pustako dziurawka. chciałbym 8cm bo tak było i tam mam drzwi zamówione ale oscieżnica regulowana wiec moze 10cm lepiej?

i najtrudniejsze jak sie muruje otwory drzwiowe? jakiś szalunek musze wstawić czy co.

#remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 39
ok potem gładz na to i po robocie. to pełną scianę raczej ogarnę.gorzej tam gdzie drzwi - do poziomu 2m pewnie wyprowadzę. gorzej bo nie wiem jak dalej. wystarczy jak to czymś podepre w sensie deska i podpórka? bo jedna płytka waży coś koło 22kg
@Popularny_mis @Rafalski45 a jeszcze jedno pytanie. bo zaczałem szukac jak zrobić tą pierwszą warstwe i mam do was dwa pytania

https://www.youtube.com/watch?v=HCrCn83U2Bo

no bo w tym filmiku oni już budują po zrobionych wylewkach? to co zrobić najpierw - wylać wylewki nowe i murowac czy najpierw wymurować i potem zalać całość?

drugie pytanie mniej skomplikowane. czy w mieszkaniu w bloku moge olać tą warstwe izolacji co dają pod pierwszy rząd