Wpis z mikrobloga

@midcoastt: Jak dla mnie to powinno być dla każdego obowiązkowe. Każdy taki furiat na drodze to zagrożenie życia dla innych, a oglądając na bieżąco STOP CHAM jestem w tym coraz bardziej utwierdzony.
@Krupier: myślę, że się wybroni - użył klaksonu więc ma dowód, że poczynił staranie w celu uniknięcia niebezpieczeństwa i mógł zakładać, że skoda zaniecha manewru
imo dobra retoryka raczej pozwoli się z tego wywinąć, o ile w ogóle policja chciałaby karać za takie coś
nie ma tam żadnej chęci uniknięcia kolizji

@Krupier: Przecież to samo można powiedzieć o zmieniającym pas. Co więcej zmiana pasa to wykroczenie skutkowe, przyspieszanie to wykroczenie formalne.
@midcoastt: Swoją drogą warto wspomnieć o tym, że w deszczu te wymalowane na żółto pasy są słabo widoczne. Więc jeśli ktoś nie korzysta z tego ronda często to mógł o tym nie wiedzieć :).

Ale faktem jest, że rozsądnie nawet byłoby zwolnić i już prawidłowo wjechać na pas środkowy na rondzie a nie tak walczyć o to :).
@midcoastt: Może nie tyle musi co powinna ustąpić temu kierowcy. Choć zauważyłem, że u nas na rondach przyjęło się, że ten z prawego pasa zajmuje skrajnie prawy pas na rondzie a ten z lewego pasa zajmuje środkowy pas (a przynajmniej tak jest w Szczecinie :)).

@johnweak: A też zawsze mnie śmieszy takie pokazywanie hurr durr ja mam pierwszeństwo i zrobię wszystko, żeby ci to udowodnić.
Ale dziwi mnie fakt tego
@midcoastt: A tak swoją drogą to ty jesteś nagrywającym? Czy jedynie znalazłeś materiał?

Bo tak właśnie odtworzyłem sobie nagranie z dźwiękiem i stwierdzam, że nagrywający też taki słaby przykład Ojca. Syn mu zwraca uwagę, żona (dziewczyna, konkubina) też a ten dalej prze do stłuczki. Niestety taki słaby pokazuje przykład.