Wpis z mikrobloga

Fajna ta bateria z do laptopa z #greencell @GreenCell, powinna mieć 48Wh, a wydaje jej się że jest większa (58Wh), przy czym oczywiście nie jest, wskutek czego laptop wyłącza się ordynarnie i bez ostrzeżenia przy wskaźniku naładowania 20-30% xD Żeby było śmiesznie jest to druga bateria, pierwszą reklamowałem bo laptop się samoczynnie na niej wyłączał w losowych momentach. #komputery #laptopy #baterie
k.....m - Fajna ta bateria z do laptopa z #greencell @GreenCell, powinna mieć 48Wh, a...

źródło: comment_1620305430UWvWfMqWziiDf7TEx87lM3.jpg

Pobierz
  • 9
@Czarendze1r: Jak dla mnie mogłaby być nawet mniej pojemna niż oryginał, byleby dobrze pokazywała stan naładowania. 5-10% i komputer idzie grzecznie spać. A tak wyłączy się komp gwałtownie bez zapisania czegokolwiek raz przy 15%, raz przy 30%. Prowizorka straszna. Drażnią mnie takie rzeczy.
@ks2m: w dellu kiedys mi się rozkalibrował oryginał i też nagle z 20% spadało na 5%.
Procedura: naładować na 100%. Wyłączyć laptopa, odpiąć zasilacz, dla pewności można odpiąć baterię na minutę. Uruchomić laptopa na samej baterii i rozładować do 0, ze 2-3 razy i już powinna się rzeczywista pojemność pojawić.
@ks2m: kluczem jest odpalenie systemu na samej baterii, jak się odłącza przy włączonym systemie to jakoś przynajmniej mi elektronika w dellu głupiała.
Chyba ze ta bateria jest tak #!$%@?, że nie zapisuje pojemności.