Wpis z mikrobloga

Stefan Koidl,  austriacki ilustrator i artysta koncepcyjny,
wydał mi się godny uwagi, ponieważ w jego pracach często pojawiają się historie z miejskich legend i sceny "wyjęte z horrorów"

Jak sam mówi  "lubię bawić się strachem".

Ten konkretny obraz, skojarzył mi się z tekstem ze Starego Testamentu (Księga Ezekiela), który mówi o upadku Lucyfera
(ot, takie skojarzenie)

"Byłeś w Edenie, ogrodzie Bożym; okryciem twoim były wszelakie drogie kamienie: karneol, topaz i jaspis, chryzolit, beryl i onyks, szafir, rubin i szmaragd; ze złota zrobione były twoje bębenki, a twoje ozdoby zrobiono w dniu, gdy zostałeś stworzony. Obok cheruba, który bronił wstępu, postawiłem cię; byłeś na świętej górze Bożej, przechadzałeś się pośród kamieni ognistych. Nienagannym byłeś w postępowaniu swoim od dnia, gdy zostałeś stworzony, aż dotąd, gdy odkryto u ciebie niegodziwość. Przy rozległym swoim handlu napełniłeś swoje wnętrze gwałtem i zgrzeszyłeś. Wtedy to wypędziłem cię z góry Bożej, a cherub, który bronił wstępu, wygubił cię spośród kamieni ognistych. Twoje serce było wyniosłe z powodu twojej piękności. Zniweczyłeś swoją mądrość skutkiem swojej świetności. Zrzuciłem cię na ziemię; postawiłem cię przed królami, aby się z ciebie naigrawali."

#sztuka #art #grafika #malarstwo
Pobierz
źródło: comment_1620315020vjKgeCYgQr8lB8IG0pKHdt.jpg