Wpis z mikrobloga

Jasny gwint. Wiem że Google jest najbardziej evil megakorporacja swiata. No, może Amazon gorszy.
Ale bani zaimponowali mi jak wąski siarze
Pisałem że mam bieda Smart haus. I że Xiaomi nie produkuje żarówek z gwintem e14. Więc mam dwie apki do sterowania oswietleniem
Okazuje się że istnieje apka google home która łączy obie w jedną, do tego steruje Spotify w moim stereo i netflixem jakbym miał Smart tv
I MOZNA STEROWAC GLOSEM
Czuje się jak bany tony Stark że sztuczną inteligencją w halupie, jaram się jak dziecko.
Wiem że teraz mnie będą mogli podsłuchiwać nonstop bo wcześniej zablokowałem dostęp do mikrofonu wszystkim usługom google (w oneplusie się da). Ale wuj z tym. Jaram się i cały czas gadam i steruje światłami i oczyszczaczem powietrza i roboodkurzaczem.
Pamiętam jak oglądałem space Odyssey kubrika za dzieciaka i jaralem się HALem (oczywiście do momentu którym nie okazał się psychotycznym morderca)
A teraz mam to w domu! Kura future is now!
Zapłaciłem za to ok 2k złotych niecałe. No i oczywiście musiałem sprzedać swoją prywatność.




#smarthome #google #xiaomi #googleassistant
Pobierz
źródło: comment_1620422874k9lMGkVdQXewJvFT9vbZuN.jpg
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hekktik: -automatyczne zapalanie świateł jak mnie nie ma
-monitoring który wykrywa nawet duchy
-odkurzacz który czyści mi 40 z 56mkw a resztę przelece odkurzaczem raz na tydzień po kątach
-nawet nieźle mopowanie po dodaniu płynu bluestar
-czyste powietrze, można palić w domu pod okapem a nie smrodzic sąsiadom na balkonie
-spelnienie marzeń z dzieciństwa
@bogdan-chwast-REBIRTH: nie no ja wszystko rozumiem, ale nie da sie ukryc ze argumenty z dupy lekko mowiac, sam fakt ze odkurzasz po odkurzaczu XD zapalanie swiatel jak cie nie ma - ze co bo nie czaje, zapalasz zeby symulowac ze ktos jest w chacie czy jaki #!$%@?? :D ale spoko, co kto lubi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hekktik: take dokładnie by odstraszyć włamywaczy. Zawsze coś. Odkurzacz nie wszędzie wjedzie a nie chce mi się przestawiać mebli tylko by ogarnął te 5mkw wiecej. Odkurzenie 5 minut po kątach raz na tydzień zamiast 20 minut co drugi dzień. Dla mnie ogromne ułatwienie zwłaszcza że jestem leniem i nienawidzę sprzątania (przejrzyj moje posty o lego to zobaczysz jaki burdel wcześniej miałem)
@gregor40: co to znaczy "zero dodge"?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hekktik: ziom, mam kota, wiesz ile on gubi sierści? Mimo regularnego szczotkowania, witaminek i doskonałej karmy. Wiek robi swoje. Sierść ma jak młodzik ale gubi dalej. I jest wszędzie a teraz tylko po kątach się sporadycznie walą. Jak wrócę na chatę to Ci pokażę ile robot zbiera w dzień na tych 40mkw
@JcL: zajebiście, poczytam i zakładam, dzięki cumplu! Ale pytanko - w sieci lokalnej to znaczy nie mogę zdalnie
Pobierz
źródło: comment_1620429557WBldBFklytFn9FHpbxw5yC.jpg