Wpis z mikrobloga

#inwestowanie #akcje #bitcoin
Mam trochę siana które wpadło nagle i niespodziewanie :)))
mogę wszystko przepuścić na pierdoły ale chciałbym, zeby poleżało chociaz do jesieni/zimy kiedy planujemy z różowa jakies fajniejsze wakacje
Na poczatek mam 5tys. Za miesiac bedzie podobnie. :D

Mirki macie pomysł gdzie to zainwestować, zeby mnie nie kusiło wziąść i pojechac na melanż jak odmrożą hotele i nie #!$%@?ć tego we Władysławowie #pdk xD

może odpalić revoluta i włożyć po 1000zł w akcje Amazona, Tesli, Alibaby i jakiś dużych spółek?
Mam jeszcze rachunek maklerski w mbanku załozony kiedyś... nakupować w ten sam sposób duzych spółek z WIG 20 (wychodząc z załozenia, ze jak strace na 2-3 to na innej zarobię zeby wyjśc chcociaz na zero)

z #bitcoin sie wyleczyłem - tam trzeba mieć jaja jak arbuzy bo za duze różnice kursów codziennie + teraz jest (chyba) górka. Jakbym miał stracić 20% w dwa dni to bym się wkurzył + różowa by mnie zabiła jalbym jej powiedział, ze wakacje szlag trafił i możemy co najwyzej kupić tani bilet Ryanairem

Kiedyś już kupiłem alt-coiny na górce i .... kupa kasy poszła sie walić bo kurs poleciał. Trzymam ale żal patzreć ile ten potfel teraz jest warty
Chyba, ze podobnie jak z akcjami - nadywersyfikowac po 500zł. Nakupować różnych i czekać. Wszystko nie moze jebnąć :)
  • 14
na pół roku chcesz zabezpieczyć kasę i najlepiej wyciągnąć z tego kilka, klikanaście procent i to z niskim ryzykiem? Według mnie trochę za dużo oczekujesz. Najlepiej schować to do skarpety, inflacja zje maks. 1-2 % przez ten czas i tyle.


@rysiekryszard:
Mam je teraz na koncie biezącym. Zajebiście się wydaje pieniadze z karty :( jak otworzą knajpy to jeden wieczór, pare drinków, flacha na stole w wiaderku z lodem i 300
@ZaczynamNaZielono przede wszystkim warto mieć świadomość, że giełda i akcje to nie maszynki do robienia pieniędzy, 10% zwrotu rocznie to baaardzo dobry zysk, w tym przypadku, jak łatwo policzyć byłoby to około 250zł (pół roku). Jeżeli liczysz na większe kwoty to musisz liczyć się z większym ryzykiem i obecnie takie możliwości daje krypto. Jakbym miał inwestować 5k i wyciągać w zimę to szedłbym w ETFy na złoto/srebro/industrial metals