Wpis z mikrobloga

#szybkiesmieci 002

Na podstawie książki pt. ,,Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym” w naszym mózgu są dwa systemy odpowiedzialne za codzienne funkcjonowanie i na podstawie ich działania podejmujemy codziennie decyzje.

System 1 to system podświadomy i oszczędny dla organizmu. Używamy go codziennie nawet nie zdając sobie sprawy, że on coś nam narzuca. Działa on cały czas i na jego wnioskach podejmujemy codziennie decyzje. Problem z nim polega na tym, że działa szybko i oszczędnie.
- System 1 ile to jest 36+74?
- 100
- Niestety, ale jest to 110
- Ale chociaż szybko policzyłem

System 2 to system analityczny i odpowiedzialny za bardziej złożone procesy jest też bardziej żarłoczny i męczący. By to opisać mam dla was pewne ćwiczenie:

1. W myślach pomyśl jakąś dowolną liczbę czterocyfrową.
2. Teraz odwróć tę liczbę, czytając ją od końca. Przykład: 9684 – 4869
3. Wymyślaj nowe liczby i powtórz ćwiczenie.
4. Ile czasu było ci potrzeba, żeby odczuć zmęczenie i zacząłeś się mylić?

Różne działania mają te dwa systemy. W chorobach psychicznych takich jak depresja, atakuje on system 1 i odpowiada za codziennie zachowanie, żeby ,,wyleczyć” się z depresji, potrzeba wysilić system 2, aby zmienił on zachowania systemu 1 co jest niesamowicie ciężkim i wymagającym ćwiczeniem.

Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj: JA LUBIE SZYPKO, a ja lubiem wolmo

#depresja #nerwica #ciekawostki #tworczoscwlasna #przegryw
Pobierz Garztam - #szybkiesmieci 002

Na podstawie książki pt. ,,Pułapki myślenia. O myślen...
źródło: comment_16205492179VS81kZoYDbQIHDk0s8Lg5.jpg
  • 10
wiesz, że negujesz noblistę z dziedziny ekonomii, który położył fundament pod ekonomię behawioralną?


@Rokacy a wiesz że ten noblista też pe nie kogoś innego neguje w swoich pracach?
1. W myślach pomyśl jakąś dowolną liczbę czterocyfrową.

2. Teraz odwróć tę liczbę, czytając ją od końca. Przykład: 9684 – 4869
3. Wymyślaj nowe liczby i powtórz ćwiczenie.
4. Ile czasu było ci potrzeba, żeby odczuć zmęczenie i zacząłeś się mylić?

@Garztam nic. Najpierw pomyślałem o 1111 bez czytania 2. A potem to juz przechytrzyłem system specialnie i dalem 2222
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Decode: fakt ten świadczy o twojej pomysłowości (system 2) albo o twoim lenistwie (system 2) ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)