Wpis z mikrobloga

Kapitaliści płacili ludziom 1300 zł netto za cały miesiąc pracy, a później są zdziwieni, że niektórzy wolą żyć za 500+ niż #!$%@?ć na pasożyta na 3 zmiany xD.

Kapitaliści w #usa zmuszają ludzi do płacenia horrendalnych sum za studia czy leczenie, a później są zdziwieni, że ludzie popierają AOC czy Berniego xD

#antykapitalizm #bekazprawakow
  • 76
  • Odpowiedz
@cranberry250: Ceny idą wszędzie w górę, bo łańcuchy dostaw zostały rozpieprzone przez COVID-19. Stal, drewno, beton, wszystko poszybowało. Populistyczna polityka PiSu też się do tego przyczyniła, ale ceny na serio ostro poszły w górę od pazdziernika zeszłego roku.
  • Odpowiedz
Dlaczego mam podchodzić z empatią do obcej osoby, która jest dla mnie całkiem obojętna?


@kezioezio: Jeśli sama empatia to za mało, weź pod uwagę dwie rzeczy:

1) W krajach, gdzie rozbieżności między dochodami/poziomem bogactwa są bardzo duże, rodzi się również ogromne poczucie niesprawiedliwości i pojawiają się patologie, typu duży odsetek bezdomnych czy wzrost przestępczości. Jesteś przyzwyczajony do mieszkania w Polsce, który jest jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie, więc pewnie nawet
  • Odpowiedz
@cranberry250: zdziwilbys się synek ile zarabia się w Polsce powiatowej na umowie a ile dostaje się pod stołem xD

Ta sama sytuacja z zerowym pitem, miało być więcej kasy dla młodych a januszexy zrobiły "korektę" i zrównali brutto z netto xD
  • Odpowiedz
jak buduje mieszkania to jest komunizm


@BrakPomysluNaNick: Bo rozdawanie mieszkań to zło. Państwo co najwyżej może wynajmować ludziom mieszkania BEZ MOŻLIWOŚCI dojścia do własności.

a skąd weźmiesz pieniądze na kursy i szkolenia jak nie masz pracy?


@kaarp: Przecież urzędy pracy organizują szkolenia i kursy za free.
  • Odpowiedz
płacili ludziom 1300 zł netto za cały miesiąc


@Ignacy_Loyola: większości to bym nawet tyle nie zapłacił, ktoś taki nie dba o swój rozwój i musi konkurować z maszynami. Powinien zarabiać tyle ile kosztuje jego stanowisko po automatyzacji
  • Odpowiedz
@mroznykasztan:

Państwo co najwyżej może wynajmować ludziom mieszkania BEZ MOŻLIWOŚCI dojścia do własności.

w pełni się zgadzam jako lewak, wyprzedaż własności panstwowej (gruntów, budynków, mieszkań) to choroba III RP
  • Odpowiedz
a skąd weźmiesz pieniądze na kursy i szkolenia jak nie masz pracy?


@kaarp: Ja #!$%@? z takim podejściem wcale się nie dziwie, może jeszcze dupe ci podcierają? Pożycz, stwórz coś swojego i sprzedawaj, są też kursy za które nie płacisz od razu, możesz wyjechać za granicę(paanie ale to kosztuje ;D), zatrudnić się w januszexie gdzie niczego nie wymagają żeby zarobic na start, jest multum możliwości.
  • Odpowiedz
@yaah: od kogo pożyczyć? Od lichwiarza? Bank nie pożyczy jak nie masz pracy. Stworzyć coś swojego? Jak nie masz pieniędzy na narzędzia to jak? I jakie kursy za które nie płacisz od razu? Państwowe jakieś, bo jak tak to wymysł socjalistów .
  • Odpowiedz