Wpis z mikrobloga

No i sam widzialem te starlinki od Ilona Muzga, było ich może z 8. Ale powiedzcie mi, co to ma być? Dlaczego one tak leca w szeregu? Czy tak zawsze będą latać? O co chodzi?
#starlink
  • 9
@Berkel_88: jak widziałeś 8 to i tak mało, w jednej rakiecie jest wynoszone 50-60 satelitów, po umieszczeniu na orbicie stopniowo powoli się rozdzielają, i widzimy to z ziemi jaką "pociąg" kilkudziesięciu satelitów które powoli się od siebie oddalają, tak by w końcu od siebie się oddalić od siebie na tyle daleko by nie było już widocznego "pociągu" ale jednocześnie na tyle blisko by zawsze jakiś był na horyzoncie
L.....t - @Berkel_88: jak widziałeś 8 to i tak mało, w jednej rakiecie jest wynoszone...

źródło: comment_1620590782uAAWnhL41fbTHjLE67TuMP.gif

Pobierz
@LuxEtClamabunt raczej nie, za późno spojrzałem w niebo, bo kolega znajdował się od mojego mojecsa obserwacji w lini prostej ok. 3 km i widział ponad 30.
Gif który podeslales przedstawia finalny juz rozkład starlinkow? Dlaczego nie będą znajdować się blisko północnego koła podbiegunowego jak i nad samym biegunem? (Nie wiem ale się domyslam dlaczego, ale wolę zapytać experta) i czy taka sama sytuacja ma się z południowym biegunem?