Wpis z mikrobloga

na infolinii jeszcze nic nie wiedzą, kobieta powiedziała, że faktycznie to bez sensu, jeżeli tak faktycznie bedzie, szczepić sie astrą przed 17
  • Odpowiedz
@emes83: Co oni odwalają? Przecież ta przerwa przy AZ jest konieczna, bo zwiększa skuteczność szczepionki.

The NHS recommends a gap around 11-12 weeks between the first and second doses for most people. The AstraZeneca vaccine has been shown to work better after a 12-week gap than a gap of less than six weeks
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: mi sie udało znaleźć pfizera, normalnie miałbym to gdzieś, ale te terminy które przekreślały by mi wakacjie i poczucie wyruchania mnie złamało z astrą.
  • Odpowiedz
@emes83: @emes83: @Mathieu_gbw: w sumie jedyny powód jaki widze to zachęcenie ludzi...
Astra jest dostępna, terminy często na następny dzień. Ma zły PR, czego sie nie zmieni, ale też w okresie przewakacyjnym ludzie od niej uciekają przez odległą drugą dawkę.

To abusrd na czymś takim bazować decyzje, ale to PiS...
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: do tego Astre UE olało i nie będzie nowych kontraktów, do tego te terminy i to, że ludzie którzy sie zapisywali, teraz za to zapłacą, bo ten kto zlał temat będzie i tak pierszy, a na wakacje chcesz pojechać.
  • Odpowiedz