Wpis z mikrobloga

Mirki, doradźcie ewentualne inne opcje poza Volvo S60 i Mondeo.
Wymogi:
- benzyna minimum 2l ponad 200 koni
- automat
- około 4letni
- mile widziane awd

Volvo T5 jest lżejsze i ma lepsze osiągi, wydaje się też lepiej wykończone (ale może tylko wydaje) no i bardziej mi się podoba. Mondeo ecoboost 240 za to jest trochę tańsze i ma dużo lepszy system multi plus carplay/androidauto (co ma dla mnie spore znaczenie). Może jest jakiś model jeszcze który przegapiłem a powinienem brać pod uwagę? Nie musi być to segment D koniecznie, V40 T5 CC brałbym tak samo chętnie jak S60, tylko trudno dostać i bywa że kosztują drożej niż S60. Cenowo nie chcę wychodzić ponad Volvo (czyli +/- 90k).

#motoryzacja #samochody
  • 15
@euzuku: kolego pomyślałeś silniki, przypadki (rzadkie) pęknięć zdarzały się w D2/3/4 ale nie vea tylko 5-cyl. Vea z początku produkcji lubi olej, szczególnie przy większych obciążeniach. jak kolega @kabzior: szuka 4 latka to benzyna nie ma problemu, wymieniać olej co 10-15k w silnikiu, co 60k w skrzyni automat i lata jak złe. Co do systemu multi - nie wiem w cz ten w mondeo jest lepszy, w s60 po lifcie
@Corum: o, w pytkę! to świetna wiadomość, bardzo Ci dziękuję, największy minus (z mojego punktu widzenia) w s60 znika :)
a nie wiesz może czy to tylko aktualizacja softu, czy wymiana całego radia/wyświetlacza?
ps - jakie jest Twoje zdanie o awd w tym aucie? warto na siłę szukać takiego modelu?
@kabzior: Wszystko soft o ile mi wiadomo, dlatego po 2014 - inny hardware. Nie jeździłem awd, ale każdy kto mil styczność z mocniejszymi wersjami poleca awd. Olej w haldexie wymieniasz i jeździsz. T5 5cyl bez awd nie wykorzystuje potencjału silnika.