Wpis z mikrobloga

Ostatnio mój ponad 10 letni fotel postanowił się złamać gdy na nim usiadłem, od tamtego momentu zacząłem się rozglądać za następcą. Aktualnie zastanawiam się nad dwoma modelami - Grospol Ergohuman oraz Profim Accis Pro.

Miał ktoś do czynienia z tym drugim krzesłem? Bardzo mało opinii udało mi się znaleźć na jego temat. Głównie chodzi mi o jakość wykonania ( np. czy podłokietniki nie są luźne) oraz ocenę komfortu ( czy dobrze podpiera lędźwie, twardość pianki)

#fotel #fotele #fotelbiurowy #krzeslo #krzeslobiurowe #profim
  • 22
Też mi się bardzo podoba ten accis pro. Zastanawiam się nad nim od dłuższego czasu już. Wygląda ok, duży wybór materiałów. Na ceneo jest kilka dobrych opinii. Ostatnio doszła też możliwość kupna zagłówka i dostałem informacje na fanpage'u, że fotel pasuje dla osób o wzroście 185cm. Jak zdobędziesz gdzieś jakieś informacje, to daj znać.
@robert-km: Zdecydowałem się zamówić to krzesło. Znalazłem promkę gdzie cena zaczyna się od ~1665 zł (z podparciem lędźwi) dla modelu do skonfigurowania lub za ~1700 gotowy do wysyłki następnego dnia roboczego (to wybrałem). Jak fotel do mnie dojedzie to coś o nim napiszę
@Rico_: A w którym sklepie zamawiałeś? ergobiuro? Ja zamówiłem z zagłówkiem za 2200 brutto w innym sklepie, też ma być od ręki. Nie mogę się doczekać testów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@akurczak @robert-km @eXorcist : taka mała rozprawka
Trochę miałem natłok spraw w weekend, ale przez to opinia dotycząca fotela będzie na podstawie dłuższego okresu czasu :v .

Fotel przyjechał w dosyć sporym kartonie szer/gł/wys: ~1/0.75/1m. Fotel był dostarczony w dobrze od siebie zabezpieczonych 3 częściach - podstawa, siłownik, cała reszta fotela - złożenie fotela, łącznie z zajrzeniem do instrukcji nie trwało dłużej niż ~2min.

Dzień w który
@Rico_: pod prawym pokrętłem masz regulację siły "nacisku/odbicia" oparcia i można leciutko ustawić. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W końcu przyszedł, wstępne wrażenie pozytywne. Dobrze wykonany.
@akurczak: Powiem tak, siedzi się na tym fotelu #!$%@?ście póki co. Super wsparcie pleców, mnogość regulacji. Siadłem na chwilkę powrotem na Markusa z IKEA i mnie dupa z plecami zaczęły boleć. Także jeżeli mechanizmy się nie rozlecą ani zużycie siatki/gąbek nie pogorszy znacznie komfortu to fotel kupiony w ciemno jest strzałem w 10.
@akurczak: Mi minął pierwszy tydzień z accis pro. Ogólnie super, ale troche mnie irytuję te lekkie pochylenie do przodu w trybie domyślnym fotela. Jest przecież tryb pogłębienia pochyłu jako osobna opcja. W trybie zwyklym wolalbym zeby siedzisko bylo płasko. Prawdą natomiast jest to, ze z odblokowanym bujaniem siedziska na boki oraz ruchomym oparciem siedzi się niemal jak na piłce. Bardzo fajna sprawa. Jakosc materiałów bez zarzutu. Mam siedzisko wełniane - material
@Rico_: @s3bape:
Czy jak zablokujesz bujanie na boki, to siedzisko jest stabilne (tak jak w normalnym fotelu), czy wciąż delikatnie się buja jak ruszasz biodrami (ale dużo mniej niż bez blokady)? Trochę to dziwne, ale może mam felerny egz.
@mrbungle: Jak zablokuję bujanie to siedzisko nadal minimalnie się kiwa na boki. Odkąd kupiłem ten fotel to zostawiłem to ustawienie odblokowane, tak do tego bujania przywykłem, że gdyby nie ten post to bym nie pamiętał, że ten fotel coś takiego robi
@Rico_: A jeszcze jedno jakbyś miał chwilę - czy podłokietniki są u Ciebie sztywne czy ruszają się trochę na boki (chyboczą) jak nimi poruszasz (w sensie jak juz ustawisz je w danej pozycji czy są wtedy raczej nieruchome)? Nie wiem czy to kolejny ficzer tego fotela czy lipny egz.