Wpis z mikrobloga

#4konserwy
#konfederacja
Czy ktoś potrafi mi merytorycznie wyjaśnić, dlaczego osoby homoseksualne nie mógłyby zawierać małżeństw cywilnych? Jakie są negatywne skutki takiej decyzji?
Druga sprawa: dlaczego marihuana ma pozostać nielegalna? Czy w takim razie nie powinniśmy także penalizowac spożywania alkoholu?
Oczywiście nie interesują mnie argumenty na zasadzie: taka tradycja, Bóg zabronił( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 33
  • Odpowiedz
@Bounty: w przypadku marihuany jest pewna granica ktora ustawodawcy wyznaczyli i tyle. #!$%@? tam ze fajki i woda robi to co robi ale hajs sie zgadza
  • Odpowiedz
Zacznę od drugiej: każdy dorosły człowiek winien mieć prawo do zażywania czegokolwiek.


@Der_Liebhaber_der_Lebkuchen: Dobrze, że się zgadzamy > A co do małżeństw - jestem przeciwnikiem państwowych małżeństw, a homosie i lesbijki mogłyby zakładać spółki cywilne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Der_Liebhaber_der_Lebkuchen: Skoro dorosły człowiek powinien mieć prawo do zażywania czegokolwiek, to czy nie powinien mieć możliwości zawarcia związku małżeńskiego z kimkolwiek?

Takie „małżeństwa" byłyby furtką do usankcjonowania
  • Odpowiedz
Czy ktoś potrafi mi merytorycznie wyjaśnić, dlaczego osoby homoseksualne nie mógłyby zawierać małżeństw cywilnych?


@Bounty: małżeństwo ma znaczenie kulturowe i tradycyjnie jest zawierane pomiędzy kobietą i mężczyzną. Natomiast nie mam nic przeciwko, żeby pary jednopłciowe mogły formalizować swoje związki partnerskie.

dlaczego marihuana ma pozostać nielegalna?


To jest raczej pytanie do lewicy. W końcu to lewica doprowadziła do penalizacji marihuany. Marihuana powinna być dostępna normalnie w sklepie.
  • Odpowiedz
@Bounty:
Pierwsza sprawa: zadając pytanie zacznij poprawnie używać definicji małżeństwa. Związek osób tych samych płci małżeństwem z definicji być nie może, a więc nie może również cieszyć się prawami, które dotyczą takiego związku (m.in. adopcji).
  • Odpowiedz
@slapdash: pedo mafia blokuję przecież związki partnerskie które tysiącom Polaków ułatwiłyby życie (bo nie tylko lgbt tego potrzebuje)
Więc jeśli już to pedofilli to rozjuszy.
  • Odpowiedz
małżeństwo ma znaczenie kulturowe


@L3stko: Zgadza się, ale czy kultura nie ewoluuje? Nie wierze, że jestem takim purystą słownym. Bielizna też powinna być biała, jak wskazuje nazwa, a można kupić fioletowe gacie ( ͡° ͜ʖ ͡°) znaczenie kulturowe ma też post w wigilię- czy to znaczy, że sprzedaż mięsa 24.12 powinna być zakazana?

Pierwsza sprawa: zadając pytanie zacznij poprawnie używać definicji małżeństwa


@LaurenceFass: mówiłem już, że
  • Odpowiedz
mówiłem już, że definicja słownikowa mała mnie interesuje, właśnie dlatego, że definicje można bez problemu zmienić.


@Bounty:
To nie jest jakaś tam definicja słownikowa, którą sobie można od tak zmieniać tylko coś co jest jasne zdefiniowane w naszej cywilizacji od czasów starożytnych (Imperium Rzymskie), a do tego jeszcze mocniej podkreślone i ugruntowane przez 2000 lat chrześcijaństwa.

Jeśli kiedyś definicja ziemi była taka, że jest ona płaska, to jest płaska i koniec
  • Odpowiedz
podkreślone i ugruntowane przez 2000 lat chrześcijaństwa.


@LaurenceFass: czyli nie można bo tak napisali Żydzi w książce?( ͡° ͜ʖ ͡°) > Filozoficznie u fundamentów nic się nie zmieniło

@LaurenceFass: no zobacz, większość państw zachodnich zmieniło ta definicje i nic się nie stało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz