Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja
Jakie auto wybralibyście, jeśli chodzi o auta nowe z salonu.
Wymagania: max 100kPLNbenzyna, 120KM+, heatchback, 5d.
Zastanawiam się między nowym a używanym lepszej klasy. Wiec Dacia i najbiedniejsze wersje odpadają. Chce za 100k mieć odrobine przyjemności z jazdy.

Jakie auto

  • Vw Golf jakiś 7.8% (9)
  • Seat Leon FR 25.0% (29)
  • Ford Focus 25.9% (30)
  • Skoda Scala 4.3% (5)
  • Mazda 3 18.1% (21)
  • Używane za 50k - jakie? 14.7% (17)
  • Inne - jakie 4.3% (5)

Oddanych głosów: 116

  • 61
@stanley88: Tak, chyba wszyscy ten filmik widzieli. Rzetelne w #!$%@?, gość nie wie jaki ma silnik a recenzje robi, że #!$%@? to jedzie xD Rzuć okiem na inne recenzje dotyczące tego modelu, nieco bardziej rzetelne ;)
Chce za 100k mieć odrobine przyjemności z jazdy.


@stanley88: co prawda punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale przynajmniej dla mnie 120 konny kompakt fwd przyjemności z jazdy nie dostarcza (a i takimi nowymi jeździłem).

MIMO tego jak stać cię na nowe auto - to fajnie brać nowe auto, mimo że za 100k dziś nie poszalejesz jak sobie jeszcze doposażysz. Astra/i30/Ceed
@robertx: Sorry ale mnie to wykończenie bagażnika serio odrzuca. Za 100k wymagam czegoś, a przynajmniej chciałbym, dobrze wykończonego i dopasowanego. Czegoś z jakiś minimalnym „tym czymś”
Za 100k wymagam czegoś


@stanley88: przecież 100k to dziś żaden pieniądz na nowe auto, to pieniądz na kompakta z 1.4T popularnej marki

90% opli, skód i innych populusów to taki sobie środek + wszędzie poutykane piano black. Nic mnie tak nie zawodzi we współczesnych autach jak wnętrza
@size: No FR full Led wydaje się już trochę lepszy niż Dacia. Fotele trochę kubełki. Trochę sztywniejszy niż Fabia. Dobra felga i auto całkiem przyjemne wrażenie robi tzn ten starszy model 3 a ten nowy to nie wiem jeszcze czy wyglada fajnie
@Atreyu: No niestety wiem ze 100k to dziś niewiele dlatego pytam tutaj o pomysły jakieś. Jakbym miał 190k to bym sobie coś wybrał sam. Ale z drugiej strony co za czasy jak 100k na auto to niewiele i nie ma czego wybrać. Ale nadal jest wiele bieda wersji średniaków za 63k wiec 100k to nie takie znowu nic.