Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja
Jakie auto wybralibyście, jeśli chodzi o auta nowe z salonu.
Wymagania: max 100kPLNbenzyna, 120KM+, heatchback, 5d.
Zastanawiam się między nowym a używanym lepszej klasy. Wiec Dacia i najbiedniejsze wersje odpadają. Chce za 100k mieć odrobine przyjemności z jazdy.

Jakie auto

  • Vw Golf jakiś 7.8% (9)
  • Seat Leon FR 25.0% (29)
  • Ford Focus 25.9% (30)
  • Skoda Scala 4.3% (5)
  • Mazda 3 18.1% (21)
  • Używane za 50k - jakie? 14.7% (17)
  • Inne - jakie 4.3% (5)

Oddanych głosów: 116

  • 61
@stanley88: no ja bym szedł all in w dacię sandero stepwaya bo mi się nieprzyzwoicie wręcz podoba a z tego co ludzie gadają to zrobiły się z tego naprawdę cywilizowane auta które nie śmierdzą plastikiem jak chińskie zabawki za 2 zł, poza tym nadal tam dostajesz 1.0 tce który już jest od kilku lat w produkcji, dobrze poznano ten silnik i wiadomo że jest godny zaufania, no ogólnie masz bebechy renault,
@stanley88: A co myslisz o hyundaiu i30?

Ogarniałem ostatnio kombiaki, wiec hatchback bedzie minimalnie tanszy.

1.5 t-gdi dct mild hybryd comfort + wszystkie pakiety - 98k
To samo ale w wersji premium z adaptacyjnym tempomatem i masa innych asystentów -105k

W obu wersjach masz np bezprzewodowego carplaya, gwarancje na 5 latek i darmowy assistance w przypadku awarii (w bmw płacisz 500zl za każde zdarzenie ryczałtem.

Ewentualnie Jakbys zebrał wiecej kasy to
@cwlmod: Wiem, znam temat. Dlatego po miesiącach poszukiwań biorę pod uwagę spokój i pewność za te 100k. Albo sprzedam używany za 70k po 3 latach albo będę jeździł 10 lat pewnym swoim autem.
@stanley88: o i30N nawet nie myśl. Ja teraz swojego sprzedaje i ze tak powiem, kreuje rynek bo jeszcze w weekend byl tylko moj i jeszcze jeden egzemplarz. Oba z wysokimi cenami. Poza tym to utrzymaniowo inna liga.

Te i30 premium bedzie miał juz wszystko co byś chciał i potrzebował. Porównywalna konfiguracja u konkurencji bedzie zawsze droższa ale bedziesz miał mozliwosc np wybrania opcji lepszego audio czy automatycznego parkowania. Audio w i30
Ja teraz swojego sprzedaje i ze tak powiem, kreuje rynek bo jeszcze w weekend byl tylko moj i jeszcze jeden egzemplarz. Oba z wysokimi cenami


@cwlmod: Bardziej o to pytam. Coś jest nie tak z tym autem czy spalnie/koszta są zbyt wysokie?
@MtEverest: Chce skorzystac z unikalnej okazji braku podaży i spróbować sprzedac go za dobra cene. Sprzedałem juz swoja beeme e36 i jakbym dołożył do dobrze sprzedanego i30N to starczyłoby na polifta w automacie, a o automacie od dawna marzyłem :)

Niestety przedlift nie miał go nawet w opcji :(
@cwlmod: złe doczytałem, wydawalo mi sie ze pisałeś 120k. W takim razie ceed kombi - spoko auto. Rabat 5% powinni ci dać. Corollę od razu olej - dramat. Seat spoko, ale mi sie nie podoba brak przycisków. Rozważ nowego civic